Známa televízna moderátorka, ktorá od roku 2016 bojovala s nevyliečiteľnou rakovinou hrubé čreva, podľahla chorobe 28. júna. Správu pre verejnosť potvrdila jej najbližšia rodina, pričom odhodlaná hviezda stanice BBC do poslednej chvíle zvádzala tvrdý súboj o prežitie.

Rodina anglickej moderátorky Deborah James oznámila fanúšikom zdrvujúcu správu. „S hlbokým zármutkom vám oznamuje smrť Deborah James. Najúžasnejšej manželky, dcéry, sestry a mamičky. Zomrela dnes v pokoji, obklopená svojou rodinou. Deborah, ktorú mnohí z vás poznajú ako Bowelbabe, bola inšpiráciou a my sme na ňu nesmierne hrdí, na jej prácu a angažovanosť v charitatívnych kampaniach, fundraisingu a nekonečnom úsilí o zvyšovanie povedomia o rakovine, ktoré sa dotklo toľkých životov,” napísali do smutného príspevku na sociálnej sieti ku krásnemu záberu televíznej hviezdy.

40-ročná tvár televízie BBC podľahla boju s rakovinou hrubého čreva, pričom v posledných mesiacoch bola už len v paliatívnej starostlivosti špecialistov. Aj napriek tomu, že sama nemala nádej na liečbu, podporovala množstvo charitatívnych projektov, vrátane založenia vlastného fondu. Deborah za sebou zanechala manžela Sebastiana, 14-ročného syna Huga a 12-ročnú dcérku Eloise.

Inšpiratívna žena poslala svojim sledovateľom aj posledné posolstvo, ktoré bolo okamžite po jej skone zverejnené na sociálnej sieti Instagram. “Nájdite si život, ktorý stojí za to, aby ste si ho užívali – riskujte, milujte hlboko, neľutujte, a vždy, vždy majte rebelantskú nádej. A nakoniec, skontrolujte si hovienka – môže vám to zachrániť život,” odkázala s určitou dávkou nadhľadu. Česť jej pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: IG/bowelbabe