Robert Fico na utorkovej tlačovej besede prehovoril o dávke pre slovenské domácnosti, ktorá by mala pokryť zdražovanie energií a potravín aj v dôsledku situácie na Ukrajine. Navrhuje vyplatiť sumu po 1500 eur. Premiér SR Eduard Heger mu ale posiela jasný odkaz.

Strana Smer na čele s Robertom Ficom, ktorý nedávno absolvoval s priateľkou luxusný pobyt v Turecku,  predstavila na utorkovej tlačovej besede návrh na riešenie zdražovania potravín aj cien energií. Slovenské domácnosti, ktoré sú ohrozené, by tak podľa neho mali dostať vyplatenú sumu 1500 eur. Navrhovaný prísepvok sociálneho rezortu vo výške 100 eur sa Smeru zdá byť nedostatočný.

Smerom požadovaný príspevok by mal údajne dostatočne vykryť výdavky domácností spojené s masívnym zdražovaním aj v dôsledku sankcií voči Rusku. Fico dodal, že celková suma na toto opatrenie by sa mala vyšplhať na 1,9 miliardy eur. ,,Matematika je veľmi jednoduchá. Ak vynásobíte počet domácností, ktorých je okolo 1,3 milióna, a by ste každej domácnosti dali 1500 eur na zvládnutie zdražovania, tak stále sa dostávame do sumy, ktorá je nižšia ako to, čo táto vláda posiela na Ukrajinu,” dodal líder Smeru so slovami, že Slováci nemôžu byť až na druhom mieste.

Prezidentka Zuzana Čaputová však víta skôr príspevky na bývanie a adresnú pomoc rodinám v núdzi, ktorá by nespustila inflačnú špirálu. Premiér Eduard Heger sa do Ficovho návrhu obul na sociálnej sieti. ,,Robert Fico má radosť z vojny na Ukrajine i z inflácie… Ruskú agresiu využíva na to, aby občanov na Slovensku štval proti ukrajinským matkám, ktoré sa u nás s deťmi ukrývajú pred vraždením a znásilňovaním… A celosvetový rast cien sa mu zasa hodí na to, aby sľuboval ľuďom nemožné a vyvolával v spoločnosti zúrivosť, nepokoje a rozvrat,” uviedol predseda vlády so slovami, že ho zaráža, koľko “zlomyseľnosti a nenávisti voči vlastnému národu” sa skrýva v trojnásobnom premiérovi Ficovi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Robert Fico, Eduard Heger – predseda vlády SR