Robert Fico medzi prvými informoval na sociálnej sieti o presune systému S 300 zo Slovenska na Ukrajinu. Išlo pritom o utajovanú operáciu, ktorú mohol svojim konaním ohroziť. Trestné oznámenie na šéfa Smeru podal poslanec SaS Ján Benčík, ktorý uviedol viaceré možné porušenia paragrafov. 

Fico v čase presunu protivzdušnej obrany S 300 na Ukrajinu zverejnil na sociálnej sieti fotografie a žiadal vládu o vysvetlenie. Keďže išlo o utajovanú operáciu s cieľom zabrániť vyzradeniu ruskej strane, viacerí polemizujú o možnom porušení zákona šéfom Smeru. Fico sa po podaní trestného oznámenia na svoju osobu rozohnil na sociálnej sieti Facebook.

V duchu filozofie: ‘lebo Smer, lebo Fico,’ a hrubého zneužívania trestného práva na likvidáciu opozície preto očakávam, že mi v krátkom čase vtrhnú do bytu a vykopnú dvere ozbrojenci vedení vyšetrovateľom NAKA Čurillom a právoplatne odsúdeným zločincom, špeciálnym prokurátorom Danielom Lipšicom,” uviedol Fico. Iného názoru je však minister obrany Jaroslav Naď.

Ten sa domnieva, že expremiér mohol reálne presun techniky ohroziť, keďže nemohol vedieť, že S 300 sa už na Ukrajine nachádza. “To však Fico nemohol vedieť. Jeho úmyslom bolo presunu zabrániť, môže sa hanbiť,” povedal minister, ktorý si myslí, že Fico by mal vedieť o bezpečnostných rizikách presunu. “V žiadnom prípade by nemal dbať na názor Moskvy tak, ako to on robí, ale na názor a záujmy SR,” dodal. Minister vnútra Roman Mikulec doplnil, že Fico zverejnením informácií vyzradil utajovanú skutočnosť a považuje to za nezodpovednosť, ktorá by mala byť predmetom ďalšieho vyšetrovania príslušných orgánov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/HNonline, FB/Robert Fico │ Foto: FB/Robert Fico