V stredu 10. júna zvolal bývalý premiér Peter Pellegrini v Banskej Bystrici tlačovú besedu, počas ktorej oznámil nečakanú informáciu. Po dlhom zvažovaní oficiálne vystúpil zo strany Smer-SD, kde politicky pôsobil 20 rokov.

Výrazné spory medzi Petrom Pellegrinim a Robertom Ficom vyústili až do nečakaného odchodu podpredsedu NR SR zo strany Smer-SD. Ako uviedol počas tlačovej besedy, momentálne plánuje založiť nový sociálnodemokratický subjekt, pričom mená svojich budúcich kolegov zatiaľ prezradiť nemieni. “Zanechávam značku a politickú stranu Smer-SD jej otcovi, zakladateľovi, a vzdávam sa postu podpredsedu. Neviem si predstaviť politickú spoluprácu v tandeme s Robertom Ficom,” povedal Pellegrini pred kamerami.

K celej situácii sa napokon vyjadril i predseda strany Robert Fico, ktorý sa pred pár hodinami postaral aj o ďalší parlamentný škandál. V krátkom statuse na sociálnej sieti zhodnotil odchod Pellegriniho, ako aj fakt, že sa odmietol stať novým predsedom Smeru, čo mu však osobne nikdy nenavrhol.

“Držím palce Petrovi Pellegrinimu v jeho ďalšej politickej ceste. Mrzí ma, že ponuku stať sa predsedom strany SMER – SD neprijal. Je mi úprimne ľúto, že po 20-tich rokoch v strane SMER – SD odmietol túto ponuku najmä po tom, čo ho strana SMER – SD nominovala na post štátneho tajomníka, ministra, predsedu parlamentu, podpredsedu vlády a napokon premiéra. SMER – SD pokračuje svojou ľavicovou cestou a naďalej bude razantne chrániť sociálny štát. Toto sa nezmení ani po odchode Petra Pellegriniho,” odkázal Fico.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/P.P., R.F.