Fico konečne prehovoril: Prvé slová k odchodu Pellegriniho zo Smeru!

Dátum:

V stredu 10. júna zvolal bývalý premiér Peter Pellegrini v Banskej Bystrici tlačovú besedu, počas ktorej oznámil nečakanú informáciu. Po dlhom zvažovaní oficiálne vystúpil zo strany Smer-SD, kde politicky pôsobil 20 rokov.

Výrazné spory medzi Petrom Pellegrinim a Robertom Ficom vyústili až do nečakaného odchodu podpredsedu NR SR zo strany Smer-SD. Ako uviedol počas tlačovej besedy, momentálne plánuje založiť nový sociálnodemokratický subjekt, pričom mená svojich budúcich kolegov zatiaľ prezradiť nemieni. „Zanechávam značku a politickú stranu Smer-SD jej otcovi, zakladateľovi, a vzdávam sa postu podpredsedu. Neviem si predstaviť politickú spoluprácu v tandeme s Robertom Ficom,” povedal Pellegrini pred kamerami.

K celej situácii sa napokon vyjadril i predseda strany Robert Fico, ktorý sa pred pár hodinami postaral aj o ďalší parlamentný škandál. V krátkom statuse na sociálnej sieti zhodnotil odchod Pellegriniho, ako aj fakt, že sa odmietol stať novým predsedom Smeru, čo mu však osobne nikdy nenavrhol.

„Držím palce Petrovi Pellegrinimu v jeho ďalšej politickej ceste. Mrzí ma, že ponuku stať sa predsedom strany SMER – SD neprijal. Je mi úprimne ľúto, že po 20-tich rokoch v strane SMER – SD odmietol túto ponuku najmä po tom, čo ho strana SMER – SD nominovala na post štátneho tajomníka, ministra, predsedu parlamentu, podpredsedu vlády a napokon premiéra. SMER – SD pokračuje svojou ľavicovou cestou a naďalej bude razantne chrániť sociálny štát. Toto sa nezmení ani po odchode Petra Pellegriniho,“ odkázal Fico.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/P.P., R.F.

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...