Robert Fico podal návrh, ktorým mohla byť súčasná ministerka spravodlivosti odvolaná. Nestalo sa však a po tom, čo ju v hlasovaní podporila koalícia, ostáva Mária Kolíková aj naďalej vo svojom rezorte. Predseda Smeru zvolal tlačovú besedu, kde zúrivo reagoval na svoj neúspech.

Robert Fico bol presvedčený o konflikte záujmov ministerky spravodlivosti, a preto inicioval návrh na jej odvolanie. S tým však neuspel a Máriu Kolíkovú podržala väčšina koalície. Zdá sa, že predseda Smeru je z výsledku rokovania a hlasovania rozzúrený a na pondelkovej tlačovej besede nešetril ostrými slovami.

Domnieva sa, že podpora Kolíkovej je potvrdením dohody vlády z hotela Bôrik, kde si mali sľúbiť, že akékoľvek prehrešky budú odpustené. Opakovane uviedol, že ministerka klame, a to nielen ohľadne rodinnej firmy a nevedomosti o odsúdení nevlastnej sestry. “Ona klame stále a opakovane… Ak brat Kolíkovej stojí za prenájmom budovy bývalého Výskumného ústavu zváračského pre ministerstvo spravodlivosti je jasné, že v ich DNA je urobenie si biznisu aj z výstavby a opráv budov súdov,” uviedol na margo sporu v téme sumy potrebnej na rekonštrukciu súdov.

A hoci vidí expremiér v prípade Kolíkovej brata a jeho podnikania problém, zrejme si len nerád pripomína podnikateľské aktivity svojho vlastného brata Ladislava Fica a firmy HF Steel. Stíhanie bratovej firmy, ktorá nevyplatila veriteľov, bolo prerušené po tom, čo sa stratilo jej účtovníctvo, firmu predali istému Francúzovi a tá skončila na chate v Modre na rovnakej adrese ako firma LTB Rent odsúdeného Ladislava Bašternáka, ktorá figurovala aj v prevodoch bytov v Bonaparte. Expremiér najprv poprel, že bratova firma bude dodávateľom výstavby diaľničného obchvatu Nitry, no napokon podľa Trendu viaceré médiá zverejnili dôkazy, že sa firma HF Steel na výstavbe podieľala a štát za ňu zaplatil v splátkach viac ako tri miliardy eur.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Robert Fico, trend.sk │ Foto: RTVS, YT/HNtelevízia