František Böhm bol zadržaný v rámci akcie Božie mlyny a obvinený zo spolupráce so zločineckou skupinou takáčovcov a z korupcie. Napokon sa dostal na slobodu vďaka výpovediam o veľkých kauzách. Svoj život sa však v dome v Plaveckom Štvrtku rozhodol ukončiť samovraždou.

Vo svojom dome mal mať celý arzenál zbraní a krátko pred samovraždou omylom poranil aj manželku. Krátko na to unikli informácie o tom, čo mal k incidentu otca vypovedať údajne jeho 19-ročný syn. Böhm podľa najnovších správ portálu Topky stihol poskytnúť polícií aj výpoveď, ktorá sa mala týkať Petra Tótha a zavraždeného Kuciaka a jeho snúbenice.

Obvinený, ktorého mala odpočúvať aj Slovenská informačná služba, pritom vypovedal i proti generálovi Lučanskému, ktorému mal platiť, aby mal pokoj od orgánov činných v trestnom konaní. 27. januára 2021 však spomenul aj Petra Tótha, ktorý zabezpečoval sledovanie novinárov pre Kočnera, pričom Tóth mal Böhma navštíviť krátko po zadržaní Marčeka, Szabóa, Andruskóa a Zsuzsovej.

Z jeho výpovede vyplýva, že Tóth sa s ním chcel poradiť o všetkých svojich vedomostiach k prípadu vraždy Kuciaka a snúbenice, pričom mu ukázal aj komunikáciu so Zsuzsovou. “Uviedol mi všetko. Ako boli zabezpečené lustrácie, po koľko sa zložili financmajstri, kde skončili výstupy a že aj on sledoval Kuciaka a Kušnírovú… Keď mi to vyrozprával, povedal som mu, že nie som farár ani policajt, aby sa obrátil na policajný zbor a aby všetko, čo vie, povedal im. Za týmto účelom som prostredníctvom Paksiho kontaktoval Milana Lučanského, ktorý poslal číslo na Branislava Zuriana. S tým sa Peter Tóth skontaktoval a nadviazal spoluprácu s políciou,” mal vypovedať Böhm.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk │ Foto: Televízia Markíza, YT/SME