Hamran a Lipšic prehovorili o ruskej ŠPIONÁŽI na Slovensku: Mená šokujú!

Dátum:

NAKA pred niekoľkými hodinami zadržala viacerých ľudí pre podozrenia z ruskej špionáže. Jedným z tých, ktorý sa priznal, je aj Bohuš Garbár, ktorý v minulosti prispieval na portál Hlavné správy. Denník N zverejnil tajnú nahrávku, na ktorej prijal Garbár peniaze od človeka z ruskej ambasády. 

Garbár v nahrávke navrhoval, že sa skamaráti s Naďom a bude predstierať svoje proamerické smerovanie. Pred kamerou prijal 500 eur pre seba a ďalších 500 pre kamaráta. Na utorkovej tlačovej besede sa verejnosti prihovoril policajný prezident Štefan Hamran, ako aj špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.

Ďalším zo zadržaných má byť podľa portálu Aktuality Jozef Mihalčin, ktorý bol asistentom poslanca Miroslava Suju zo strany Republika (predtým ĽSNS). Asistent mal vynášať utajované skutočnosti výročných správ v parlamente. Hamran uviedol, že Mihalčin bol prepustený a nebolo voči nemu vznesené obvinenie, ako ani voči Bohušovi M, bývalému príslušníkovi SIS, ktorého tiež prepustili.

Ďalším obvineným má byť plukovník Pavel Bučka, ktorý pôsobil aj ako mimoriadny profesor a vedúci katedry bezpečnosti a obrany vojenskej akadémie v Liptovskom Mikuláši. Podľa slov Lipšica mal spolupracovať s ruskou vojenskou rozviedkou od roku 2013. Výška úplatkov sa pritom mala vyšplhať na desiatky tisíc eur. „Vyzvedal citlivé informácie strategického významu, utajované skutočnosti, mali sa týkať záujmov NATO a Ozbrojených síl SR. Priznal určitú finančnú čiastku, ktorú prijal. Pri domovej prehliadke boli zaistené USB klúče, počítače, poznámky o plánoch spojenia a schôdzkovej činnosti a dokumenty,“ priblížil Hamran a Lipšic doplnil, že informácie sa mali týkať aj Ukrajiny.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: aktuality.sk, FB/Polícia Slovenskej republiky

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...