Ministerstvo zdravotníctva spustilo pred časom novú kampaň na podporu očkovania, do ktorej sa zapojila Adela Vinczeová, prezidentka Zuzana Čaputová, profesor Krčméry či herečka Kamila Magálová. Peter Pellegrini si v nedeľnej politickej relácii RTVS O 5 minút 12 neodpustil klamlivé slová, na ktoré prišli búrlivé reakcie.

Expremiér, ktorý aktuálne čelí kauze aj kvôli bezplatnému použitiu vládneho špeciálu na operetu do Nemecka, sa obul do očkovacej kampane Vakcína je sloboda so slovami, že osobnosti mali dostať za účinkovanie peniaze a rovnako mali byť prednostne zaočkované. Pellegrinimu rovnako pred pár hodinami naložil Andrej Danko. Na jeho slová tiež okamžite zareagovalo rozhorčené ministerstvo, ktoré uviedlo, že ide o klamstvo.

Všetky osobnosti, ktoré sa zúčastňujú na tejto kampani, tak robia z presvedčenia a bez nároku na honorár. Takto budeme pristupovať aj k ďalším podporovateľom tejto kampane. Osobnosti, ktoré sa účastnia na tejto kampani, neboli prednostne očkované,” zverejnilo na sociálnej sieti. Do Pellegriniho sa obula aj herečka Kamila Magálová, ktorá na záver dodala aj poznámku o jeho návšteve operety.

Dnes som si na RTVS vypočula slová p. Pellegriniho, ktorý sa obul do očkovacej kampane Vakcína je sloboda, do ktorej aj mňa oslovili… Pellegrini nás nazval “hviezdičkami”, čo pri mojom veku je dosť smiešne a trocha aj za čiarou. Zrejme ma dávno nevidel, keďže v operetách neúčinkujem. Ale čo ma najviac pobúrilo, bolo to, keď tvrdil, že vraj sme za to dostali honorár a boli prednostne zaočkovaní. Je to klamstvo, všetci sme to robili bez nároku za honorár, zaočkovaná tiež nie som, počkám si, kým príde na mňa rad,” odkázala umelkyňa. Aj Adela si na Instagrame s Viktorom zažartovala na tému honoráru za kampaň, ktorý nedostala.

Pellegrini sa na sociálnej sieti napokon za výrok ospravedlnil: “Ospravedlňujem sa všetkým, ktorí moju dnešnú kritiku vakcinačnej kampane pochopili ako útok. Naopak – veľmi si vážim každého, kto sa či už v nemocniciach, vakcinačných centrách alebo prostredníctvom osvety zapája do boja s koronavírusom. Priznávam, že som nemal úplný prehľad, kto všetko v kampani účinkuje a navyše som mal mylnú informáciu, že sa tak deje za honorár a že jednotliví aktéri boli prednostne zaočkovaní,” priznal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: RTVS, FB/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky, FB/Peter Pellegrini │ Foto: RTVS