Po tom, čo Kolíkovej frakcia ohlásila odchod z poslaneckého klubu Za ľudí do SaS, sa k situácií vyjadrili viacerí politici. Ihneď po šokujúcej udalosti však vznikol aj nový konflikt medzi Richardom Sulíkom a Igorom Matovičom. Hrozí nám ďalšia vládna kríza?

Kolíkovej frakcia ohlásila definitívny odchod z poslaneckého klubu Za ľudí, ktorý tak zaniká pre nedostatočný počet členov. Veronika Remišová ale zánik celej strany nepripúšťa a uviedla, že so 700 členmi po celom Slovensku chystá veľký reštart. Táto udalosť už stihla pritom vyvolať spor medzi ministrom hospodárstva a ministrom financií.

Richard Sulík po prijatí Kolíkovej požaduje, aby mohla zotrvať vo funkcii ministerky spravodlivosti. S tým ale nesúhlasí Igor Matovič, ktorý upozorňuje na podmienky koaličnej zmluvy, ako aj na fakt, že im táto skutočnosť nebola ohlásená vopred. “V koaličnej dohode sú všetky odpovede aj na otázky týkajúce sa rozdelenia mandátov vo vláde. Koaličnú dohodu sme neuzatvárali na to, aby sa menila, ak dôjde k situácii, že niektorej politickej strane prestane vyhovovať,” uviedol pred rokovaním vlády.

Upozornil tak na fakt, že SaS má svoje tri ministerstvá podľa dohody už obsadené. Rovnako neskrýva svoju nedôveru voči Kolíkovej, ktorá podľa neho “spáchala podvod pri prenájme budovy ministerstva spravodlivosti”. Vyjadril sa aj k otázke, či by prijal prípadný návrat Remišovej do OĽaNO: “Ona pobudla niekde inde, zablúdila a možno sa niekedy vráti,” prekvapil odpoveďou.

Sulík tiež požadoval zotrvanie Remišovej vo funkcii ministerky investícií. Iný názor má však poslanec Sme rodina Peter Pčolinský, ktorý navrhuje vymazať z dohody celý Remišovej klub: “Dnes de facto zanikol poslanecký klub Za ľudí. Názov Za ľudí by mal ísť z koaličnej zmluvy preč,” uviedol.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/HNtelevízia │ Foto: FB/Na hrane TV JOJ