Strana Za ľudí prechádza už niekoľko mesiacov výraznou krízou a v zákulisí sa hovorí o jej úplnom rozpade. Udalosti posledných hodín sú pritom naozaj šokujúce. Ministerka Mária Kolíková a jej frakcia sa rozhodli zo strany definitívne vystúpiť. To však nie je všetko!

O sporoch v strane Za ľudí sa hovorí už niekoľko mesiacov a padajú aj slová ako definitívny zánik. Pred niekoľkými hodinami došlo k zásadnému zvratu a zo strany sa rozhodla vystúpiť ministerka Mária Kolíková aj so svojou frakciou (Marek Hattas, Vladimíra Marcinková, Vladimír Ledecký, Ján Benčík, Tomáš Lehotský a Michal Luciak), ktorá mala dlhodobé spory s Veronikou Remišovou.

Kolíková potvrdila, že pod názvom Za spravodlivé Slovensko budú nateraz vystupovať ako partneri klubu SaS, ktorý si tak zvýši počet členov na 19. Ministerka s Remišovou o prestupe do SaS nekomunikovala, lebo sa jej nemohla dovolať a novinu jej oznámila prostredníctvom SMS správy. Sulík príchod Kolíkovej frakcie víta so slovami, že si polepšia o nových odborníkov. Jeho požiadavkou je, aby Kolíková ostala ministerkou spravodlivosti a Remišová ministerkou investícií. Odchod potvrdila aj spoluzakladateľka strany Marcinková: „Dnes, po niekoľkých mesiacoch úsilia o záchranu tejto strany a ďalšieho jej vývoja, tento boj vzdávam. Stranu uniesli ľudia, ktorých hodnoty sa od tých, na ktorých sme stranu zakladali, veľmi líšia,“ vysvetlila na sociálnej sieti.

K situácií sa vyjadrila aj samotná Remišová, ktorá si ale definitívny koniec strany rozhodne nepripúšťa, hoci počet ich členov klesol pod požadovanú hranicu. „Veď to nie je žiadna novinka, už mesiace hovorím, že len hľadajú cestu, ako aj odísť zo strany, aj si zachovať funkcie, ktoré vďaka strane získali… Žiaľ, nedalo sa s tým nič robiť, nerešpektovali základné pravidlá fungovania strany a sami sa tak rozhodli. V strane je 700 členov a množstvo kvalitných odborníkov, život ide ďalej. Úplne rovnaké problémy mali aj ostatné mladé strany, napríklad SaS prešla viacerými vlnami štiepenia aj rozpadom poslaneckého klubu… V strane chystáme reštart, veľká väčšina stoviek členov strany chce pracovať na riešeniach pre Slovensko, nie riešiť niekoho túžbu po funkcii,“ uviedla na sociálnej sieti. V utorok zaznel aj výrok známeho novinára, ktorý je presvedčený, že na túto vládu budeme spomínať ako na „zlatého Matoviča“.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  FB/Vladimíra Marcinková │ Foto: YT/Neuvidíš SK, SME