Kristínu Kövešovú poznáme ako odvážnu reportérku, ktorá sa nezastaví pred žiadnym nebezpečenstvom. Často sa dostáva aj do ohrozenia života, no to jej nebráni v tom, aby pomohla zastavovať zločincov. Stala sa tak veľkým tŕňom v oku ľudí, ktorí odmietajú žiť podľa stanovených pravidiel, pričom sú im bližšie drogy, násilie a špinavé peniaze.

Kristína Kövešová, investigatívna redaktorka televízie Markíza, je slovenskej verejnosti veľmi dobre známa. Jej reportáže často poukazujú na spoločenské a sociálne problémy tohto štátu. V priebehu celého minulého roka pracovala okrem odhaľovania pedofilov či psích zápasov aj na odhalení zločineckej skupiny Slava W. v Seredi.

Počas policajnej razie bolo napokon zatknutých niekoľko “hláv“ miestneho podsvetia. Je zrejmé, že reportáže známej novinárky sa mafií rozhodne nepáčila, pričom ich kontakty siahajú až do Talianska. Na túto dôležitú informáciu pred smrťou poukázal aj Ján Kuciak († 27).

Kövešovej totiž pred pár dňami prišla správa od človeka, ktorý bol svedkom rozhovoru nebezpečných mužov. „Prepáč, že otravujem. Som v Taliansku a v reštike padlo tvoje meno pri vedľajšom stole. Treba ju odstrániť. Ako, je mi jedno. Akože ju treba zabiť? Áno. Babizňa, dávaj pozor na seba, prosím,“ napísal markizáčke neznámy muž.

Kristína túto správu zverejnila na sociálnej sieti, pričom zareagovala na hrozivý odkaz. „Samozrejme, preverujem výstrahu, no nerobím z nej drámu. V každom prípade vo svojej práci budem pokračovať, nedám sa zastrašiť. Drogy ničia životy a mafia nemôže terorizovať slušných ľudí donekonečna. Novinári musia hovoriť pravdu a ja som si svoju prácu vybrala dobrovoľne,“ dodala nebojácna žena.

Správa od svedka rozhovoru

Zdroj: Instagram/kristinakovesova  |  Foto: Instagram/kristinakovesova, YouTube