Igor Matovič celú svoju politickú kariéru postavil na tom, že bojuje proti skorumpovaným či privilegovaným ľuďom. V posledných mesiacoch veľmi rád na tlačových besedách i v parlamente ospevoval svoj tvrdý boj proti mafii. Keď však príde na lámanie chleba, jeho priority sa zrejme menia.

Igor Matovič spoločne s rodinou privítali rok 2023 v tatranskej vile Kamzík v Starom Smokovci, pričom ide o štátne zariadenie. Určené je pre premiéra, ministrov či zamestnancov Úradu vlády. Do Tatier zavítala aj ministerka kultúry Natália Milanová a šéf rezortu vnútra Roman Mikulec s partnerkou Zuzanou.

Prítomnosť predsedu strany OĽaNO v luxusnom sídle má však veľký háčik. Zuzana Čaputová totiž 23. decembra 2022 zrušila poverenie Matoviča na riadenie ministerstva financií. Jeho dočasným nástupcom sa stal Eduard Heger. Rodák z Trnavy tak so svojimi najbližšími nemal nárok využívať štátne zariadenie.

49-ročný politik svoj pobyt vysvetlil argumentom, že si výlet dohodol už v polovici decembra, keď bol ešte šéfom rezortu financií. Podľa pravidiel ho mal hneď po odobratí funkcie zrušiť, no táto možnosť sa mu zrejme nepozdávala. Dokonca mal byť počas silvestrovskej noci mimoriadne pozitívny. ,,Mám vás rád,“ napísal na sociálnej sieti, kým 1. januára navštívil spolu s rodinou Kostol svätého Petra a Pavla.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk | Foto: FB/OĽaNO