Rokovanie pred hlasovaním o vyslovení nedôvery vláde Eduarda Hegera bolo spojené s mnohými zákulisnými ponukami a vydieraním. Hovorilo sa, že Roman Mikulec podá demisiu. Na poslednú chvíľu sa však pokúsil zachrániť vládu samotný Igor Matovič, pričom to spravil spôsobom jemu vlastným.

Počas rokovania sa medzi poslancami šepkalo, že Roman Mikulec zvažuje svoju demisiu. Týmto krokom by možno presvedčil niektorých politikov, aby nehlasovali za pád vlády. Opozícia sa totiž pokúsila odvolať ministra vnútra osemkrát, no neúspešne. Došlo však k nečakanému zvratu, keď si premiér Eduard Heger zavolal Richarda Sulíka do kancelárie, aby mu oznámil, že Igor Matovič je práve na ceste do Prezidentského paláca. Podľa slov predsedu vlády plánoval podať demisiu.

Vzdaním sa funkcie ministra financií chcel tesne pred hlasovaním zachrániť vládu, no veľmi rýchlo zmenil názor. Udalosti z Prezidentského paláca prezradil samotný šéf strany SaS v parlamente, pričom jeho slová už potvrdila aj samotná Zuzana Čaputová. „Pred zamestnancami prezidentskej kancelárie svoju demisiu podpísal, napokon si však podanie svojej demisie v poslednej chvíli rozmyslel a podpísaný dokument vytrhol vedúcemu kancelárie prezidentky Metodovi Špačekovi z rúk. Demisia tak nebola doručená do kancelárie prezidentky,“ objasnila prezidentka na sociálnej sieti.

Igor Matovič na tlačovej besede následne vysvetlil, že demisiu skutočne podpísal, pričom požiadal o jej kópiu. Po návrate kancelára sa rozhodol zobrať si naspäť aj originál. Predseda strany OĽaNO mal zmeniť názor po telefonáte s človekom, ktorého si veľmi váži, no meno prezradiť nechcel. Počas rozhovoru mu mal tento záhadný zdroj povedať: ,,Bojovníci sa pred mafiou neskláňajú.“ Matovič si následne svoju demisiu údajne rozmyslel.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: Dennik N, FB/OĽaNO | Foto: FB/OĽaNO, Zuzana Čaputová, YT/HNtelevízia