Konflikty medzi stranami OĽaNO a SaS sa znova vyostrujú, pričom na rad znova prichádza kritika a urážky na obe strany. Je iróniou, že za nevydaním Roberta Fica do väzby stoja dve poslankyne z OĽaNA a hlavne strana Sme rodina. Dokonca sa začína spomínať aj ich odchod z koalície!

Strana OĽaNO zorganizovala tlačovú konferenciu, kde predseda poslaneckého klubu Michal Šípoš a Igor Matovič hovorili o hlasovaní v súvislosti s Robertom Ficom, ktoré nedopadlo podľa ich predstáv. Minister financií však využil šancu a opäť sa rozhodol kritizovať stranu SaS.

Richard Sulík sa totiž vyjadril, že nepodarené hlasovanie je najväčšou prehrou politickej kariéry Trnavčana a Jana Bittó Cigániková vyhlásila, že sa hanbí za kolegyne z OĽaNA, ktoré podržali Roberta Fica. Na tlačovke došlo na otázku, či by nemala strana Sme rodina vystúpiť z koalície, keďže nepodporila hlasovanie.

Matovič však vyhlásil, že bez strany Sme rodina sa jednoducho nedá vládnuť, no okamžite otočil svoju pozornosť na saskárov. ,,Áno, možno by sme si to užívali, ten pocit, že by niektorí prišli, ako tu kolegyňa Cigániková pred chvíľkou, stále a jasné, Sme rodina nepatrí do koalície. Ale to môže povedať iba ten, kto už má dohodu s Pellegrinim, že po predčasných voľbách pôjde s ním vládnuť. Kolegyňa Cigániková práve prišla sa pozrieť,“ povedal pred novinármi.

Jeho vyjadrenie nahnevalo samotnú političku, ktorá mu prerušila prejav. ,,Igor, príde ti toto normálne? Hanbi sa, ako sa správaš,“ povedala mu nahnevane. Šéf rezortu financií ju ignoroval a naďalej trval na tom, že kritika SaS je neopodstatnená a medzi koaličnými partnermi by nemalo dochádzať k takýmto útokom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/OĽaNO  |  Foto: FB/Janka Bittó Cigániková-Fungujúce zdravotníctvo, OĽaNO