Saskári neskrývajú hnev: Hanba a najväčšia prehra Igora Matoviča!

Dátum:

Poslanci parlamentu rozhodovali až týždeň o možnej väzbe obvineného šéfa Smeru-SD Roberta Fica. Rozhodne išlo o jedno z najdôležitejších rozhodnutí politikov, pričom mohli konečne ukázať svoje skutočné záujmy. V súvislosti s hlasovaním poslancov však došlo na nejedno prekvapenie. 

Robert Fico je momentálne obvinený zo založenia zločineckej skupiny a z ohrozenia daňového tajomstva. Kým bývalý minister vnútra Robert Kaliňák je vo vyšetrovacej väzbe, šéf smerákov bude napokon stíhaný na slobode. Hlasovanie poslancov, ku ktorému došlo včera (4. mája), napokon rozhodlo o nevydaní expremiéra do väzobného stíhania.

Je šokujúce, že dve členky koaličnej strany OĽaNO, ktorá sa hrdo nazýva protikorupčnou, prakticky podržali Fica. Katarína Hatráková sa totiž pri hlasovaní zdržala a Romana Tabák nehlasovala. Ich konanie nahnevalo predsedníčku zdravotníckeho výboru Janu Bittó Cigánikovú. ,,Hanbím za svoje kolegyne, ktoré sa do parlamentu dostali na kandidátke protikorupčného hnutia a dnes sa rozhodli podržať Roberta Fica,“ napísala na sociálnej sieti.

Hnev neskrýva ani šéf saskárov, ktorý poukázal na to, že Igora Matoviča napokon zradila strana Sme rodina, a teda práve hnutie, ktoré minister financií označoval za verných koaličných partnerov. ,,Toto je najväčšia prehra politickej kariéry lídra OĽaNO. A porazil ho nielen jeho obľúbený koaličný partner, ale aj vlastné poslankyne. Už nikdy nebudú môcť hovoriť o boji proti korupcii,“ vyhlásil Richard Sulík.

Vyjadrenie Richarda Sulíka

Vyjadrenie Jany Bittó Cigánikovej

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Richard Sulik, Janka Bittó Cigániková-Fungujúce zdravotníctvo  |  Foto: FB/Janka Bittó Cigániková-Fungujúce zdravotníctvo, YT/HN televízia

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Zomrel svedok z kauzy, v ktorej figurovala aj Plačková: OBESENÝ!

Koncom septembra uplynulého roka otriasla celou verejnosťou šokujúca kauza,...

Tragédia počas víkendu: Pri nehode zomrel bývalý futbalista († 48)!

Počas uplynulého víkendu došlo na západnom Slovensku k fatálnej...

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...