Monika Jankovská je obvinená v rámci káuz Búrka či Víchrica. Proti nej vypovedá svedok Michal Vida, ktorý mal vlastniť nahrávku, pričom tá má byť i v neprospech Jankovskej. Vo väzbe strávila rok a pol, a taktiež sa mala pokúsiť o samovraždu. Aktuálne sa pre zlý psychický stav nezúčastňuje pojednávaní, no rozhodla sa podstúpiť detektor lži. Výsledky sú poriadne prekvapivé.

Jankovská sa počas väzby, ktorá trvala rok a pol, psychicky zrútila a mala sa pokúsiť o samovraždu užitím väčšieho množstva liekov proti depresii. Aktuálne má byť jej stav taký zlý, že sa nezúčastňuje súdov a povolila konania v jej neprítomnosti. Niekdajšia sudkyňa sa mala opakovane sťažovať i na zlé zaobchádzanie vo väzbe.

Ako tvrdia zdroje z jej okolia, momentálne vychádza z bytu len zriedkavo a navštevujú ju obvykle iba synovia. Obvinená sa však rozhodla podstúpiť detektor lži, pričom polygrafické vyšetrenie bolo vykonané v októbri 2022 v bratislavskej ambulancii akreditovanej psychofyziologičky Eleny Fortisovej. To potvrdil pre PLUS 7 DNÍ aj jej právny zástupca Peter Erdős so slovami, že výsledky sú už súčasťou vyšetrovacieho spisu.

Týždenník ich však má údajne k dispozícii a podľa záverov mala Jankovská o väzbe hovoriť pravdivo. Bývalá štátna tajomníčka mala vo výpovediach spomínať nočné mory o prokurátorovi, ktorý ju ide zastreliť, či o hroznej cele, ktorú čistila od krvi i zvratkov. Jankovská sa tiež sťažovala na izoláciu od rodiny, ako aj hrubý nátlak prokurátora a vyšetrovateľa. Na oficiálne a potvrdené výsledky detektora si však verejnosť bude musieť ešte počkať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<< 

Zdroj: PLUS 7 DNÍ | Foto: YT/Denník N