Prípad Pavla Ruska je už teraz veľmi kontroverzný. Bývalého riaditeľa Markízy mal ktosi poliať kyselinou a na súd dorazil s prelepeným očami. Aj tak však strávi čas do ďalšieho pojednávania vo väzbe. O pomoc mal pritom požiadať známu tvár šoubiznisu, Ibiho Maigu.

Pavol Rusko nosil až doposiaľ na nohe náramok a mohol tak byť stíhaný v kauze zmenky na slobode. Na utorkový súd však nedorazil so slovami, že ho neznámy páchateľ polial kyselinou a skončil v nemocnici na ošetrení, odkiaľ putoval domov. Následne sa pojednávanie odročilo až na 12. a 13. januára, keďže Rusko nesúhlasil s pojednávaním v jeho neprítomnosti.

Na ďalší deň sa ale rozhodlo o jeho vyšetrovaní vo väzbe, pričom na súd dorazil s prelepenými očami. Väzbu navrhol prokurátor Ján Šanta pre podozrenie z možnosti úteku, keďže malo dôjsť aj k porušovaniu podmienok pri nosení náramku. Novinári hovorili o pláne ujsť do Afriky a teraz vyšli na svet ďalšie zarážajúce skutočnosti. Ruskovi mal v týchto dňoch pomáhať známy zabávač Ibrahim Maiga, ktorý mu mal zabezpečiť pomoc práve v Afrike.

Podľa jeho vlastných slov však nešlo o pomoc pri úteku, ale o šamanský rituál, ktorý mal obvinenému exriaditeľovi zmierniť zlú životnú situáciu. „Je to absolútna blbosť. Na to dám život. Paľo má aj tak obojok na nohe, on nemôže nikam utiecť. Povedal som mu, že je tu možnosť, že u nás v Afrike funguje šamanizmus, tá čierna mágia,“ uviedol Maiga pre Nový Čas. Rusko mu mal ale znepokojene telefonovať, že polícia sa obáva, že v skutočnosti vybavuje útek. Šaman mal pritom požadovať meno Ruskovej mamy, otca aj ľudí, ktorí riešia danú kauzu.

Lebo šamani pracujú s týmito dátami. Šaman mal obetovať kravu, barana a červeného kohúta. Celé by to stálo zhruba 700 eur,“ vysvetľuje Ibrahim. K rituálu ale údajne nestihlo dôjsť kvôli väzbe Ruska. Niekdajší herec a spevák sa rozohnil na Instagrame a čoskoro sa chystá zverejniť dôkazy o svojej nevinnej pomoci. „Milí priatelia, len pre istotu, ak by sa mi náhodou niečo stalo, bude za to priamo zodpovedať štát… Vraj som chcel pomáhať Palovi Ruskovi utiecť na Mali, je mi na grcanie, čo sa už v tejto krajine robí. Ale vyjadrím sa k celej veci na mojom YouTube kanáli aj s dôkazmi,“ vystríha Maiga.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk, Instagram/ibimaigaofficial │ Foto: Instagram/ibimaigaofficial, YouTube/Aktuality.sk