V utorok (15. decembra) sa uskutočnilo ďalšie súdne pojednávanie v kauze falšovania zmeniek, pričom obvinenými sú Marian Kočner a Pavol Rusko. Práve kvôli nemu bol súd odročený, keďže mal byť poliaty kyselinou. Jeho vyjadrenie najnovšie potvrdzujú aj fotografie zranených očí.

Pavol Rusko sa najnovšieho súdneho pojednávania nezúčastnil, keďže v pondelok (14. decembra) mu mal pri behu v Bernolákove vo večerných hodinách neznámy páchateľ chrstnúť kyselinu do tváre. Zasiahnuť mu mal tvár, oči a údajne aj dýchacie cesty.

Bývalý riaditeľ televízie Markíza bol ošetrený v nemocnici v Ružinove a následne bol prepustený domov. Na neznámeho páchateľa bolo podané trestné oznámenie. Rusko odmietol, že by sa súdne konanie vo veci falšovania zmeniek konalo bez jeho prítomnosti.

Obžalovaný sa tak dnes (16. decembra) ukázal pred budovou Najvyššieho súdu SR, ktorý má rozhodnúť o jeho väzbe. Exminister hospodárstva mal obe oči prelepené po údajnom útoku kyselinou. Súd sa napokon odročil na 12. a 13. januára.

Zábery zraneného Ruska si môžete pozrieť >>>TU<<< a >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: YT/Aktuality.sk, SME