Škandály herečky Petry Vajdovej pred pár mesiacmi vyvrcholili pobytom v Kroměříži, kde mala skoncovať so závislosťou od alkoholu. Je tomu pár týždňov, čo opustila brány protialkoholickej liečebne a všetci, vrátane jej strýka Jozefa Vajdu, čakajú, kedy sa opäť vráti na divadelné dosky.

Petra si prešla nesmierne náročným obdobím, kedy ju policajná hliadka prichytila za volantom pod vplyvom alkoholu. Svetielko nádeje sa ukázalo v podobe protialkoholickej liečebne v Kroměříži. Zo zariadenia nakoniec dostala vyhadzov, keďže sa zamilovala do ženatého muža, ktorý bol tiež klientom kliniky.

Milovníci kultúry sa tešili, že herečka má život opäť pevne vo svojich rukách a po čase sa zase raz stane oficiálnou členkou činohry SND. Nádej prišla už na začiatku septembra, keď sa mala objaviť v predstavení Rivers of Babylon, no nakoniec ju zastupovala kolegyňa Natália Germani.

Problémy talentovanej herečky sa dotkli predovšetkým jej rodiny, ktorá sa snaží byť Petre oporou. Jej strýko, herec Jozef Vajda priznal, že so svojou neterou momentálne nie je v kontakte. Komunikuje však s jej otcom, Jožkovým bratom. Spoločne jej držia palce a sú presvedčení, že sa všetko obráti na dobré. ,Pokiaľ mám informácie, má nastúpiť do Slovenského národného divadla, bude tam už v ďalšom skúšobnom období od novembra. Veľmi sa na to teším,“ uviedol pre cas.sk o Petrinom plánovanom návrate.

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Facebook