Kedy skončí VOJNA na Ukrajine? Zelenského poradca predpokladá, že…!

Dátum:

Vojna na Ukrajine pokračuje aj v dnešný deň, pričom obidve strany prechádzajú ďalším kolom mierových rokovaní. Medzitým však ruské vojsko vyčíňalo na ukrajinskej vojenskej základni, len 25 kilometrov od poľských hraníc. Jaroslav Naď dokonca očakáva aj ruský útok v Užhorode pri slovenských hraniciach. 

Okrem toho malo Rusko použiť na Ukrajine v luhanskom meste Popasna zakázané fosforové bomby. Zahraniční experti z USA, Veľkej Británie aj Austrálie sa domnievajú, že Vladimir Putin na tom nemá byť zdravotne najlepšie, a to ako po fyzickej, tak aj psychickej stránke. Dôvodom má byť údajné užívanie kortikosteroidných liekov, ktoré môžu ovplyvňovať aj náladu a správanie.

Poradca ukrajinského prezidenta Zelenskyjho Olexij Arestovyč ale predpokladá, že vojnový útok by sa mohol ukončiť do začiatku mája. Uviedol to vo videu, kde dodal, že ukončenie invázie bude závisieť od toho, koľko zdrojov je Kremeľ ochotný do útoku nasadiť. „Myslím si, že nie neskôr ako v máji, začiatkom mája, by sme mali mať mierovú dohodu. Možno omnoho skôr, uvidí sa, hovorím o najneskorších možných dátumoch,” nechal sa počuť.

Uvažuje, že k mierovej dohode by mohlo dôjsť v priebehu jedného až dvoch týždňov a Rusko buď stiahne vojská, alebo nasadí v druhom pokuse bojovníkov zo Sýrie. Rusko má tvrdiť, že môže mať k dispozícii až 40-tisíc sýrskych vojakov, ktorí sa prihlásili a prechádzajú výcvikom. Arestovyč ale považuje podľa informácií Reuters nasadenie nových brancov po mesačnom výcviku za šialený scenár. Dodáva, že aj po uzavretí mieru ale môže dochádzať k taktickým zrážkam, a to aj rok po dohode.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: reuters.com │ Foto: YT/Denník N, Alexey Arestovych

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...