Ivan Kmotrík mladší je nepochybne mediálne najznámejšou postavou medzi generálnymi riaditeľmi klubov Niké ligy. Nečudo, veď o Slovane sa píše a hovorí oveľa viac ako o ostatných kluboch.

V takmer hodinovom rozhovore pre Šport.sk sa rozrozprával o mnohých faktoch a skutočnostiach týkajúcich sa bratislavského klubu, ktorý v ostatných rokoch pravidelne hráva aj v skupinovej fáze pohárových európskych súťažiach. To by evidentne bez jeho otca a rodinných peňazí Kmotríkovcov jednoducho nešlo. Aspoň nie dnes.

Prakticky každoročne sa akoby Ivan mladší opakoval, no jeho slová dávajú zmysel. „Slovenský fanúšik často hľadá spôsob, prečo neísť na štadión a nie to, prečo a ako sa naň dostať,“ povedal.

„Raz je teplo, raz je zima, inokedy prší, sneží, sú prázdniny alebo sa ide na kúpalisko,“ zhodnotil často počuté dôvody, prečo ľudia neprídu na štadión. Od toho sa, žiaľ, odvíjajú možnosti napredovania klubu.

Je evidentné, že ľudia akoby chodili na zápasy podľa ich významu a nie preto aby v rámci “klubizmu” podporovali svoj klub. Na Slovan často chodilo na zápasy v európskych pohároch okolo 15-20 tisíc ľudí, zatiaľ čo na domácej lige je priemer menej ako 6 tisíc a na niektoré zápasy prišlo len 3-4 tisíc ľudí, čo je na taký veľký bratislavský klub sotva dôstojná vizitka.

Blíži sa skutočne koniec Weissa v Slovane? Jasné slová!

Zdroj: Šport.aktality.sk | Foto: IG/ivankmotrik