Marian Kočner navštívil len deň po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice banku v Bratislave, pričom zamieril aj do bezpečnostnej schránky. Kamerový záznam z tejto akcie, ktorý by mohol poslúžiť ako dôkaz, však už polícia nikdy nezíska.

Marian Kočner sa vybral 22. februára 2018, a teda deň po vražde, ktorá otriasla Slovenskom, do banky k bezpečnostnej schránke. Prokuratúra tvrdila, že práve v tomto momente mal Kočner vybrať 50-tisíc eur, ktoré mal následne odovzdať Zszuszovej, aby vyplatila vrahov. Kočner však tieto tvrdenia odmietal a kým mobilné údaje z aplikácie Threema potvrdzujú, že sa obidvaja nachádzali v rovnakom čase približne na mieste banky, priamy dôkaz o tom, že si odovzdali peniaze, neexistuje.

Aj na základe absencie takéhoto dôkazu sa rozhodol senát uznať Kočnera za nevinného. Krátko na to sa k výsledku rozhodnutia súdu vyjadril aj Daniel Lipšic, ktorý naznačil nezhody v senáte. Najnovšie sa však podarilo odhaliť, že kamerový záznam z banky by mohol poslúžiť ako spoľahlivý dôkaz toho, čo si vlastne podnikateľ zo schránky vybral. Tento dôkaz je však dnes už nenávratne preč, keďže polícia podľa informácií Sme zmeškala posledný možný dátum na jeho získanie.

Banka je totiž povinná držať kamerové záznamy len 13 mesiacov, potom sa automaticky vymazávajú. Vyšetrovateľ Peter Juhás si tento záznam vyžiadal až 5 dní po tom, čo ho banka zákonne zničila. Dôvodom bolo zrejme to, že polícia si v tom čase neuvedomovala, že práve kamerový záznam bude môcť byť kľúčovým dôkazom, keďže údaje o návšteve sejfu neboli ani súčasťou uznesenia z 8. marca. Nie je však jasné, prečo dozorujúci prokurátor Vladimír Turan nedal pokyn, aby polícia video získala ešte pred zničením, keďže sám súhlasil s prehliadkou schránok ešte tri týždne pred vymazaním videozáznamov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: YouTube/SME