Vzťahy medzi Igorom Matovičom a Richardom Sulíkom sú na bode mrazu, pričom ich konflikty napokon vyústili do vypovedania koaličnej zmluvy zo strany SaS. Boris Kollár trvá na tom, že jeho kolegovia musia spraviť prvé kroky k zmieru. Ako sa však na celú záležitosť pozerá ministerka investícií Veronika Remišová?

Prelomenie veta prezidentky v súvislosti s prorodinným balíkom s pomocou ĽSNS bol pre liberálov poslednou kvapkou. Richard Sulík dlhodobo upozorňoval, že dochádza k rozvratu verejných financií a minister financií si spravil zo štátneho rozpočtu pokladničku na jeho kontroverzné nápady. ,,My sme koalíciu opustili, pretože nevidíme žiaden zmysel v ďalšom fungovaní, naopak, vidíme mnoho problémov,“ povedal šéf strany SaS v diskusnej relácii V politike.

Minister hospodárstva zároveň avizuje, že sa chce dohodnúť na novej koalícii s obnovenou zmluvou, kde budú pridané oblasti, ako zvýšenie platov učiteľov, valorizácia platov zdravotníkov a verejných zamestnancov. Podmienkou je však aj odchod šéfa strany OĽaNO z vlády. Ak sa tak nestane, štyria ministri za SaS podajú demisiu a nebudú súčasťou vlády.

Veronika Remišová doteraz mlčala a ku koaličnej kríze sa v posledných dňoch vyjadrovala iba minimálne. Je však zrejmé, že sledovala tlačové konferencie svojich kolegov a nestačila sa diviť. Ministerka investícií je totiž presvedčená, že celý konflikt by sa mal vyriešiť za zatvorenými dverami a nie pred televíznymi kamerami. ,,Ak koaličný partner hovorí o snahe dohodnúť sa a pokračovať, a zároveň s kritikou obieha všetky médiá, verejnosť má oprávnené pochybnosti, či ide o úprimný záujem pokračovať v koalícii alebo len o kalkul,“ vyčíta Sulíkovi na sociálnej sieti, pričom zdôraznila, že ľudí zaujímajú konkrétne výsledky a nie vyplakávanie politikov v médiách.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Veronika Remišová, TA3  |  Foto: FB/Veronika Remišová, OĽaNO, Za ľudí, YT/HNtelevízia