Po neustálych konfliktoch Igora Matoviča a Richarda Sulíka sa napokon koaličná kríza vyostrila návrhom na schválenie protiinflačného balíka, ktorý odmietla podpísať aj samotná prezidentka. Prelomenie veta Čaputovej a spolupráca OĽaNO s ĽSNS boli tak pre liberálov poslednou kvapkou.

Balík pomoci pre rodiny sa stal kameňom úrazu v pokračujúcom konflikte koaličných strán. Igor Matovič chce totiž väčšinu nákladov získať od obcí a miest, ktorým plánuje zobrať viac ako 600 miliónov eur. Taktiež neraz vyhlásil, že by rád niektoré dane zdvihol. S jeho plánmi rozhodne nesúhlasila strana SaS a Richard Sulík napokon prestal chodiť na koaličné rady. Šéf liberálov tieto stretnutia považoval za kontraproduktívne, hlavne keď musel neustále riešiť útoky zo strany ministra financií.

Strana SaS sa rozhodla, že si vezme čas na premyslenie a zorganizuje republikovú radu, kde členovia prerokujú, či má zmysel zostávať v súčasnej vláde. Sulík pred pár hodinami nakoniec oznámil, že saskári vypovedajú koaličnú zmluvu a od premiéra Eduarda Hegera požadujú vypracovanie novej zmluvy, ktorá bude odzrkadľovať skutočný politický stav.

To však nie je všetko, keďže liberáli chcú, aby Igor Matovič už nebol členom vlády. „Najväčší problém koalície sa volá Igor Matovič. Mrzí ma, že takúto vetu vyslovujem, poznáme sa 12 rokov, dlhé roky sme spolu bojovali, spolu to ťahali, začínal na našej kandidátke, ale nedá sa pred tým dlhšie zatvárať oči,“ povedal minister hospodárstva na tlačovej konferencii.

Liberáli vyčítajú Matovičovi, že rozhadzuje stovky milióny eur, a zároveň verejne vydiera svojich koaličných partnerov. Podľa slov Sulíka si rodák z Trnavy spravil z verejných financií pokladničku na svoje nápady. Ak nedôjde k radikálnemu rozhodnutiu zo strany premiéra, ministri SaS podajú demisiu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: Twitter/Tomáš Benedikovič, FB/SaS