Na slovenskej politickej scéne je opäť dusno. Po tom, čo pred pár dňami zverejnil na sociálnej sieti kresťanský poslanec OĽaNO status o ženách, nenechali reakcie jeho kolegýň na seba dlho čakať. Ozvala sa Romana Tabák, ktorá ohúrila v Karlových Varoch vo výrazných šatách, no následne aj Jana Bittó Cigániková či Petra Krištúfková. 

Kresťansky orientovaný poslanec OĽaNO Milan Kuriak nedávno zverejnil neobvyklý status na sociálnej sieti, pričom príspevok zdieľal z kresťanskej platformy. V ňom sa hovorí o ženách a ich obliekaní: “Smrteľného hriechu pohoršenia sa dopúšťajú ženy, ktoré necudne odhalia svoj hrudník alebo nevhodne odhalia svoje končatiny,” stojí napísané.

Politik navyše pripojil aj svoj pohoršujúci komentár, v ktorom posiela slovenským ženám jasný odkaz: “U mnohých dnešných žien je cudnosť neznámy pojem… O to zarážajúcejšie je odhaľovanie sa vydatých žien v rokoch a ich ,,módne“ doplnky od hlavy po členky nôh sú tiež zarážajúce a na zamyslenie…,” myslí si. Celkom iný názor majú však jeho kolegyne, ktoré mu status poriadne vytmavili.

Romana Tabák Kuriakovi popriala pekné leto s fotkou v plavkách: “Nepi toľko toho omšového vína. Sila a dôstojnosť je jej odevom a s úsmevom sa díva na budúci deň,” napísala politička. K výmene názorov sa pridala aj Jana Bittó Cigániková: “Tento názor, rovnako ako on celý, patrí do praveku. Ženy majú slobodnú voľbu nielen v tom, či budú rodiť deti, rozmnožovať sa, a či chcú kariéru, alebo stáť za sporákom. Taktiež majú slobodnú voľbu aj v tom, čo si na seba budú obliekať,” odkázala cez Nový Čas. Dodala tiež, aby sa zavrel doma a “neotravoval spoločnosť” návrhmi, ako majú iní žiť. Petra Krištúfková uviedla, že niektorých kolegov je zbytočné komentovať s odkazom, nech si ľudia urobia názor sami.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Romana Tabak, Milan Kuriak, cas.sk │ Foto: FB/Romana Tabak, IG/jankabittociganikova, petra_kristufkova, romanatabak