Otázniky okolo vakcíny Sputnik stále neutíchajú. Najnovšie sa opäť hovorí o tom, že by sa na Slovensku mohlo začať očkovať aj vakcínou od východných susedov, no podľa Lengvarského si jednoznačne najprv počkáme na schválenie Európskej liekovej agentúry.

Vakcína Sputnik vyvoláva v politikoch stále množstvo otázok, ktoré doposiaľ neboli zodpovedané. Navyše sa začal medzi obyvateľmi šíriť hoax o neočkovaní v Holandsku. Bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí pritom podpísal povolenie na jej používanie, hoci podpis je pod inou vakcínou, než tou dovezenou na košické letisko 2. marca 2021. Medzičasom sa povolilo na Slovensku očkovať už aj obyvateľov nad 16 rokov.

Aj keď bol expremiér mimoriadne naklonený začať očkovať Sputnikom okamžite, súčasný minister zdravotníctva Lengvarský sa vyjadril, že si jednoznačne počká na schválenie Európskou liekovou agentúrou. Taktiež odhalil, že Krajčí podpísal povolenie inej vakcíny než tej dovezenej. Marek Krajčí sa konečne vyjadril pre Plusku, ako k tomu vlastne došlo.

„Podpísal som žiadosť, ktorú mi adresovali UNLP a hlavný odborník pre oblasť infektológie. Nepoznám dôvody, pre ktoré mi dali na podpis iné balenie vakcíny, ako prišla na Slovensko. Zmluva s ruskou stranou tieto informácie neobsahovala,“ tvrdí exminister. Podľa jeho slov by mal nový minister podpísať nové povolenie, ktoré by umožnilo očkovanie Sputnikom z nášho skladu. „Nevidím problém v podpise nového povolenia na správne balenie, ktoré sme dostali,“ dodal Krajčí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: YT/Denník N