Neskutočné! Polícia obvinila lekára z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Podľa informácií mal ordinovať na lekárskej pohotovostnej službe po požití alkoholu. O udalosti informovala hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici Petra Kováčiková.

Polícia v Lučenci vyšetruje prípad prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Informáciu o tom, že lekár slúžiaci na lekárskej pohotovostnej službe javil počas služby známky požitia alkoholu prijala polícia v pondelok 18. júna. Túto informáciu policajti ihneď preverili.

“Podozrivý sa po riadnom poučení a výzve odmietol podrobiť vykonaniu dychovej skúšky na zistenie alkoholu v dychu, ako aj odberu biologického materiálu, čím sa pri výkone zamestnania odmietol podrobiť dychovej skúške na zistenie, či nie je ovplyvnený návykovou látkou. Podozrivý bol zadržaný a bola mu obmedzená osobná sloboda,” uviedla Kováčiková.

Podľa slov hovorkyne mu v utorok 19. júna bolo z uvedeného prečinu vznesené obvinenie. “Vo veci sa postupuje v zmysle tzv. „superrýchleho“ konania,” dodala na záver Petra Kováčiková z KR PZ v Banskej Bystrici.

Boli ste aj vy svedkami niečoho zaujímavého, o čom by mali vedieť ostatní? Pošlite nám TIP na článok alebo fotky na náš e-mail: redakcia@hitky.sk. Ďakujeme.

Zdroj: KR PZ Banská Bystrica, ilustračné foto/YouTube