Lockdown, ktorý hrozí aj na Slovensku, sa zďaleka netýka len našej krajiny. Podobný scenár, dokonca aj v prísnejšom znení, totiž čaká i okolité krajiny. V Paríži, Kyjeve či Londýne vyšli nespokojní ľudia do ulíc.

Koronavírus na Slovensku stále neutícha a o vážnej situácií informovala i Zuzana Čaputová. Najnovšie sa nakazil šéf Hlasu Peter Pellegrini ako aj Erik Tomáš, ktorí skončili v karanténe. Podľa čerstvých informácií nám hrozí lockdown a dokonca skôr, ako sa očakávalo.

A hoci mnohí situáciu prirovnávajú k väzeniu, vo svete a okolitých štátoch na tom nie sú v boji s ochorením o nič lepšie. V Holandsku zahájili podľa informácií BBC 5-týždňový lockdown do 19. januára, v Anglicku boli zavedené „bubliny“ s obmedzeným stretávaním sa ľudí v jednej domácnosti. V Taliansku sú zakázané vianočné trhy a počas sviatkov do 6. januára nebudú môcť obyvatelia cestovať medzi regiónmi.

Nemecko zaviedlo tvrdý lockdown až do 10. januára s otvorením len nevyhnutných obchodov a aj v Rusku platia obmedzenia až do 15. januára. Rovnako vo Francúzsku platia od 15. decembra prísne opatrenia a zatvorené zostávajú okrem iného divadlá či kiná. Umelci v Paríži sa preto rozhodli protestovať na ulici, keďže prídu o možnosť hrať na ďalšie tri týždne. Protesty, ktoré sú sprevádzané policajnými zásahmi, však prebiehajú aj na Ukrajine či v Londýne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Anglicko

Ukrajina

Francúzsko

Zdroj: theguardian.com, bbc.com, rfi.frFoto: YouTube/The Sun, AFP News Agency, Sputnik