Boris Kollár včera (11. marca) informoval média, že koaličná kríza je zažehnaná po stretnutí štyroch koaličných lídrov. Strana OĽaNO však musela obetovať svojho ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, ktorý bral svoj odchod veľmi emotívne. Kto zaujme jeho miesto je stále záhadou. Alebo žeby nie?

Marek Krajčí v posledných mesiacoch bojoval s veternými mlynmi, keďže sám priznal, že ho nepodporili ani jeho stranícki kolegovia. Napokon si musel priznať, že je bezmocný, čo bolo poslednou kvapkou pre stranu SaS, ktorá požadovala okamžitú demisiu.

Otec piatich detí sa nakoniec vzdá svojej funkcie už dnes. Mnohých občanov však veľmi zaujíma, kto prevezme rezort zdravotníctva. Podľa informácií portálu ereport.sk sa čoraz viac hovorí o štátnom tajomníkovi ministerstva zdravotníctva Petrovi Stachurovi.

Na Slovensko sa vrátil minulý rok po 16 rokoch, počas ktorých pracoval v rakúskych a nemeckých nemocniciach. Momentálne sa zaoberá fungovaním našich nemocníc, ktoré sú v ťažkej situácií. ,,Zatiaľ mi oficiálne neponúkli funkciu, mám dosť svojej agendy, ktorej sa venujem naplno a snažím sa koncentrovať na to, čo som začal,“ uviedol pre ereport.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ereport.sk  |  Foto: FB/Peter Stachura, YT/HNtelevízia