Slováci sa po druhej vlne koronakrízy a nových opatreniach obávajú o svoje živobytie a príjmy. Hoci sa Richard Sulík postavil na stranu podnikateľov, s novým návrhom neuspel. Vláda teraz predstavuje balík Prvej pomoci+, ktorým chce zabrániť finančnej kríze obyvateľov.

Druhá vlna pandémie spôsobila nové opatrenia a obmedzenia, ktoré vláda predstavila začiatkom októbra. Po ich zavedení sa ozývajú zúfalí Slováci, ktorí sa boja o svoje živobytie. Zamestnanci, no aj podnikatelia sa obávajú krachu a zadĺženosti, ktoré im dlhodobé zatvorenie prevádzok spôsobí. Na ich stranu sa postavil Richard Sulík, no ten so svojím návrhom neuspel a následne vyslovil tvrdé slová na adresu hlavného hygienika Jána Mikasa.

Vláda v týchto chvíľach predstavuje nový balík pomoci pre občanov, ktorému dali názov Prvá pomoc+. Igor Matovič sa v stredu zúčastnil tlačovej besedy spolu s ďalšími koaličnými partnermi a obyvateľom oznámili, aké ďalšie výhody môžu Slováci čerpať oproti prvej vlne. Celkovo pritom poskytnú pomoc o 50 % vyššiu v porovnaní s jarnou vlnou. „Budeme ľuďom doručovať pomoc vo výške 200 miliónov eur mesačne,“ uviedol minister práce Milan Krajniak.

Vláda tiež prisľúbila Covid príplatok tým zamestnancom, ktorí sa starajú o iných ľudí, zdravotníckemu personálu aj ľuďom v zariadeniach sociálnych služieb, pričom pôjde o nárast v PN o 100 % čistej mzdy. Krajniak taktiež predstavil nový plán pomoci podnikateľom, v ktorom bude mať štát vyšší podiel. Vláda rovnako výraznejšie pomôže umelcom aj športovcom. O pomoc pritom môžete požiadať za obdobie od 1. októbra.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: YouTube/HNtelevízia