Slovenský herec Marcel Nemec v marci 2023 verejne oznámil, že vyhral nad rakovinou. Po rozsiahlej operácii a následnej liečbe si konečne mohol vydýchnuť. Jeho radosť však nevydržala dlho, keďže zákerná choroba sa vrátila v plnej sile. Znova sa tak rozbehol kolotoč vyšetrení a potrebnej liečby. Počas náročných mesiacov mu nečakane pomohol anonymný darca.

Marcel Nemec v júni oznámil, že rakovina sa mu, žiaľ, vrátila. ,,Objavil sa nový votrelček na pečienke. Potvoriak jeden. Koncom júna idem na ďalšiu operáciu, tak sa má na čo tešiť. Pekne ho vyrežeme, votrelčeka. Buehehe,“ s pozitívnym myslením napísal na sociálnej sieti.

Slovenský herec však momentálne absolvuje potrebnú liečbu, ktorá je finančne nákladná. Otvorene prezradil, že zdravotná poisťovňa mu pri jej úhrade nie je nápomocná. Dostal sa tak do zlej situácie, kedy nedostatok peňazí ovplyvňovalo jeho zdravie.

52-ročný umelec nedávno zažil situáciu, ktorá ho úprimne dojala. Po jednom z jeho divadelných vystúpení totiž dostal obálku od anonymného darcu. V nej sa nachádzal list a 2 500 eur, ktoré onkologický pacient tak potreboval.

S darcom zostal v kontakte a dokonca už pre neho nie je neznámym človekom. ,,On mi veľmi pomáha. Jedno balenie tabletiek, ktoré ja potrebujem, stojí 800 eur a ja potrebujem 2 krabice mesačne, takže mi je nesmiernym pomocníkom. Predĺžil mi tak život o cca 2-3 roky,“ povedal Marcel pre Nový Čas. Bývalý člen zoskupenia Kopytovci už s darcom, ktorý má iniciály A.K., strávil víkend vo Vysokých Tatrách, kde sa zoznámil s jeho rodinou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Nový Čas, FB/Marcel Nemec   |  Foto: FB/Marcel Nemec