Zlý vzťah medzi premiérom a ministrom hospodárstva sleduje celé Slovensko, pričom ich spory vôbec nepomáhajú aktuálnej epidemiologickej situácií. Jasný názor majú aj politológovia, ktorí vedia takpovediac čítať medzi riadkami.

Politologička Darina Malová je jednou z mnohých odborníkov, ktorá intenzívne sleduje aktuálne dianie na politickej pôde, vrátane neustálych konfliktov medzi Igorom Matovičom a Richardom Sulíkom. Dôvodom, prečo si premiér vybral na mušku práve predsedu strany SaS je ten, že mu z koaličných partnerov najviac protirečí.

Aj napriek tomu, že Matovič ako predseda vlády môže odvolať ministra hospodárstva, doteraz tak neurobil. Malová je z tohto dôvodu presvedčená, že chce iba pozornosť verejnosti. ,,Premiér neskutočne rád využíva každú príležitosť, aby pritiahol pozornosť médií, lebo ak chce konať proti Sulíkovi, tak to môže urobiť,“ uviedla pre cas.sk.

Nemá tak ísť o spor kvôli nákupu antigénových testov, ako to prezentuje premiér, ale iba o snahu získať dostatočný záujem. Podľa slov politologičky si Matovič svoju politickú kariéru založil na “mediálnych eventoch“. ,,Aj keď sa pozrieme do minulosti, keď bol v opozícií, nevidíme Igora Matoviča ako človeka, ktorý by prijímal racionálne, zodpovedné, transparentné a zdôvodnené politické rozhodnutia,“ dodala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: FB/Igor Matovic, Richard Sulik-Tomáš Benedikovič, YT/HNtelevízia