Vzťah premiéra a ministra hospodárstva je v posledných mesiacoch poriadne na hrane. Odkazy na sociálnej sieti, ostré vyjadrenia a obvinenia sa stali bežnou súčasťou komunikácie politikov. Aj keď sa zdalo, že situácia sa upokojila, opak je pravdou.

V rádiu Expres bola pred pár hodinami odvysielaná spravodajská relácia Braňo Závodský Naživo, kde sa moderátor telefonicky spojil s Igorom Matovičom. Témou debaty bol boj proti koronavírusu, pričom sa rozoberala aktuálna pandemická situácia. Premiér je presvedčený, že celoplošným testovaním by sa účinne zabránilo lockdownu, ktorý nás čaká už o pár dní.

Predseda koaličnej strany OĽaNO sa v súvislosti s pretestovaním Slovákov vyjadril aj na adresu Richarda Sulíka. Minister hospodárstva bol totiž poverený nakúpiť antigénne testy, no tie sa ešte stále nenachádzajú v krajine. Šéf liberálov však niekoľkokrát vysvetlil skutočný dôvod neúspechu.

Matovič sa následne priamo v rádiu dozvedel najnovšie vyjadrenia Sulíka, ktorý uviedol, že testy sa dostanú na Slovensko najneskôr 7. januára, keďže v inom prípade by porušil zákon. V tom momente premiér priam vybuchol a vyzval koaličného partnera, aby podal demisiu najneskôr do Vianoc. ,,Kašle na ľudí, preňho sú to čísla,“ povedal na adresu kolegu. V závere rozhovoru však pôsobil precitlivene a zdalo sa, že sa rozplakal. ,,Mrzí ma, že máme idiota za ministra hospodárstva,“ dodal s roztraseným hlasom.

Na slová premiéra napokon zareagoval aj samotný minister cez svoju hovorkyňu. ,,Strana SaS neprišla do vlády vyplakávať, ale tvrdo pracovať, aby presadila čo najviac zo svojho programu. Slovensko má teraz väčšie problémy, ako riešiť citové rozpoloženie Igora Matoviča,“ uviedla Sulíková hovorkyňa Katarína Matejková pre Denník N.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Radio Expres  |  Foto: YT/SME, Braňo Závodský Naživo, FB/Richard Sulík