Igor Matovič sa musí v posledných mesiacoch pasovať s mimoriadnym záujmom verejnosti o jeho kroky i vystupovanie, nakoľko v pozícii premiéra rozhoduje v čase koronakrízy o osudoch miliónov ľudí. Aj keď pred voľbami avizoval, že krajinu vyčistí predovšetkým od korupcie a mafie, skôr než s úskaliami minulej vlády sa musí popasovať s pandemickým ochorením, ktoré položilo na kolená doslova celý svet.

Po protivládnych protestoch voči Igorovi Matovičovi sa situácia na Slovensku mierne upokojila, pričom občania čakajú na ďalšie kroky vlády. Kým Peter Pellegrini rozbehol masívnu anketu ohľadom referenda, premiér sa v anglickom jazyku prihovoril zahraničným politikom, ktorým priblížil otázku celoplošného testovania.

Práve akcia Spoločná zodpovednosť pritom mala mimoriadne zaujať bývalého trojnásobného britského premiéra Tonyho Blaira, ktorý svoj post zastával v rokoch 1997 až 2007! Ako sa totiž Igor Matovič pochválil na sociálnej sieti, ten ho údajne nečakane telefonicky kontaktoval, pričom spolu viedli dlhý rozhovor. „Taký zvláštny pocit, keď vám volá neznáme anglické číslo… Zodvihnete … a tam Tony Blair s tým, že ho mimoriadne zaujal náš projekt plošného testovania… Zaujímavý dlhý rozhovor so zaujímavým človekom,“ prezradil nadšený premiér.

Najviac ho však potešilo, že Slovensko vo svete zaujalo aj inak než škandálmi: „Našťastie už nie uneseným Vietnemcom, už nie výbušninou v batožine nastraženou políciou, už nie mafiou vo vedení polície, už nie špeciálnym prokurátorom ako sluhom mafie, už nie štátnou tajomníčkou, ktorá rozsudky predávala, už nie mafiánskou milenkou po boku premiéra, či vraždou novinára a jeho snúbenice… Slovensko zaujalo odvážnym a úspešným projektom,“ neskrýva radosť Matovič.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: IG/igor_matovic_olano, FB/I.M.