Peter Pellegrini a strana Hlas spustila v utorok anketové hlasovanie o tom, či rokovať o predčasných voľbách. Hlas sa pochválil, že ankety sa zúčastnilo len za pár hodín vyše 100-tisíc Slovákov. Politici aj bežní ľudia však poukazujú na dôležité fakty, ktoré nie je možné prehliadať.

Hlas na čele s Pellegrinim ohlásil spustenie avízovanej ankety na stránke Referendum2021, na ktorej môžu Slováci hlasovať za alebo proti presadeniu predčasných volieb. Už pár hodín od spojazdnenia stránky sa však začalo ozývať množstvo ľudí so slovami, že na jednej IP adrese nemôžu hlasovať viackrát po sebe, iným sa zas podarilo hlasovať aj 5-krát v krátkej chvíli.

Samotná anketa uvádza, že opätovné hlasovanie je možné o dve hodiny, pričom anketa potrvá počas celého núdzového stavu. Rovnako sa po zahlasovaní občanovi nezobrazí počet ľudí, ktorí hlasovali za a ktorí hlasovali proti. Anketu už nazývajú podvodom aj politici zo strany OĽaNO, ktorí poukázali na nezrovnalosti: “Bývalý podpredseda vlády (prepytujem) pre informatizáciu PELLEgrini teda sám potvrdil, že človek síce nemôže klikať od rána do večera, ale „iba“ 12-krát denne z jednej IP adresy. Ak anketa potrvá dajme tomu mesiac, tak to bude „iba“ 360 hlasov z jednej IP adresy…,” upozorňuje Mária Benová.

Pridal sa však aj Tomáš Šudík: “AKÝ BOL PREMIÉR, TAKÁ JE AJ JEHO ANKETKA. Pellegrini podvádzal a klamal, keď bol vo vláde a podvádza aj teraz. Ako napísal Pellegrini na svoj Facebook, z jednej IP adresy sa dá hlasovať každé dve hodiny. Nemusíte vyplňovať žiadne údaje, teda hlasovať môže jeden človek v jeden deň aj 12-krát! Hlasovať o “budúcnosti” našej krajiny môžu bez obmedzení aj ľudia zo zahraničia. Zaujímavé, že za predčasné voľby na Slovensku tak kľudne môžu zahlasovať ľudia napríklad z Ugandy, Číny či Kambodže. Ďalším podvodom je, že mnohým ľuďom na stránke vypisuje, že jeho hlas už bol zarátaný, aj keď v ankete ešte nehlasovali. Anketa nezobrazuje ani priebežný počet hlasov a ani priebežný výsledok, čo taktiež dáva príležitosť tvorcom ankety podvádzať. Táto anketa sa s tou predvolebnou anketou OĽaNO nedá porovnávať,” dodáva.

Peter Pellegrini sa k týmto nezrovnalostiam, ktoré umožňujú človeka hlasovať opakovane, nevyjadruje a na sociálnej sieti sa naďalej teší z veľkej účasti. “Do internetovej ankety HLASU – sociálnej demokracie na stránke www.referendum2021.sk o predčasných parlamentných voľbách sa za necelých 10 hodín od jej spustenia zapojilo 103 017 ľudí. Za skrátenie volebného obdobia súčasného parlamentu sa vyslovilo 78 609 ľudí,” píše. Na internete sa už objavilo aj šokujúce video Mareka, ktorý s pomocou aktivácie VPN ukázal, ako sa dá za deň zahlasovať aj 300-krát. Aká je teda výpovedná hodnota takejto ankety?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/PhDr. Mária Benová č.100 za OĽANO, Tomáš Šudík – OĽANO, Marek Bôžik, HLAS – sociálna demokracia, Sloboda a Solidarita │ Foto: Televízia Markíza