Robert Fico čaká na ukončenie procesu hlasovania o jeho vydaní orgánom činným v trestnom konaní. Pomedzi to šéf Smeru nezaháľa a usporadúva tlačové besedy, protesty aj vyjadrenia pre televízie. Členovia Smeru sa zas rozhodli využit všetok dostupný priestor v parlamente a prihlásili sa do rozpravy, čím sa čas definitívneho rozhodnutia môže predĺžiť o dni až týždne. 

Fico ohlásil, že chce v jeho prípade presadiť tajné hlasovanie, hoci koaliční lídri sú proti tomuto návrhu. Jeho verný exminister Robert Kaliňák už pritom čaká na svoj ďalší osud pod dohľadom polície. Opozičný poslanec dokonca poslal list do Bruselu, no rovnaký krok urobili aj slovenskí europoslanci, ktorí Ficove slová odmietajú. Do trojnásobného expremiéra sa obul v relácii televízie TA3 V politike aj Igor Matovič.

Minister financií ohlásil, že OĽaNO chce prísť s návrhom na zmenu v Ústave SR. Z tej by podľa politika mala zmiznúť pasáž, ktorá umožňuje parlamentu hlasovať o vydaní poslanca, čím by boli v prípade obvinenia automaticky vydaní príslušným orgánom. Fico tak podľa slov Matoviča využíva svoje právo nad rámec. “Čudujem sa Robertovi Ficovi, že toto nadprávo využíva. Bol ťažký hrdina, keď zneužíval Policajný zbor, ale keď má za to niesť zodpovednosť, tak sa bráni využívaním svojho nadpráva,“ uviedol.

Ostré slová venoval Ficovi aj na sociálnej sieti: “Skorumpovaný zločinec, ktorý vedome vydal vedenie Policajného zboru a Národnej kriminálnej agentúry bossovi nitrianskej mafie, sa vraj pred chvíľou v RTVS vyhlásil za najväčšieho disidenta v dejinách Slovenska,” vysmial expremiéra. Na záver sa zamyslel nad tým, že Kollárovo hnutie sa zdržaním hlasovania môže pokúšať kalkulovať s tým, že ak hnutie teraz nepodporí vydanie Fica, Smer im môže rovnako pomôcť v prípade obvineného poslanca Borguľu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  ta3.com, FB/Igor Matovič │ Foto:  TA3