Matovič poslal tvrdý ODKAZ Ficovi: Chce zmenu Ústavy a …!

Dátum:

Robert Fico čaká na ukončenie procesu hlasovania o jeho vydaní orgánom činným v trestnom konaní. Pomedzi to šéf Smeru nezaháľa a usporadúva tlačové besedy, protesty aj vyjadrenia pre televízie. Členovia Smeru sa zas rozhodli využit všetok dostupný priestor v parlamente a prihlásili sa do rozpravy, čím sa čas definitívneho rozhodnutia môže predĺžiť o dni až týždne. 

Fico ohlásil, že chce v jeho prípade presadiť tajné hlasovanie, hoci koaliční lídri sú proti tomuto návrhu. Jeho verný exminister Robert Kaliňák už pritom čaká na svoj ďalší osud pod dohľadom polície. Opozičný poslanec dokonca poslal list do Bruselu, no rovnaký krok urobili aj slovenskí europoslanci, ktorí Ficove slová odmietajú. Do trojnásobného expremiéra sa obul v relácii televízie TA3 V politike aj Igor Matovič.

Minister financií ohlásil, že OĽaNO chce prísť s návrhom na zmenu v Ústave SR. Z tej by podľa politika mala zmiznúť pasáž, ktorá umožňuje parlamentu hlasovať o vydaní poslanca, čím by boli v prípade obvinenia automaticky vydaní príslušným orgánom. Fico tak podľa slov Matoviča využíva svoje právo nad rámec. „Čudujem sa Robertovi Ficovi, že toto nadprávo využíva. Bol ťažký hrdina, keď zneužíval Policajný zbor, ale keď má za to niesť zodpovednosť, tak sa bráni využívaním svojho nadpráva,“ uviedol.

Ostré slová venoval Ficovi aj na sociálnej sieti: „Skorumpovaný zločinec, ktorý vedome vydal vedenie Policajného zboru a Národnej kriminálnej agentúry bossovi nitrianskej mafie, sa vraj pred chvíľou v RTVS vyhlásil za najväčšieho disidenta v dejinách Slovenska,“ vysmial expremiéra. Na záver sa zamyslel nad tým, že Kollárovo hnutie sa zdržaním hlasovania môže pokúšať kalkulovať s tým, že ak hnutie teraz nepodporí vydanie Fica, Smer im môže rovnako pomôcť v prípade obvineného poslanca Borguľu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  ta3.com, FB/Igor Matovič │ Foto:  TA3

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Pozor na obľúbenú kozmetiku pre deti: Hrozia kožné infekcie!

Úrad verejného zdravotníctva na svojej oficiálnej webovej stránke upozorňuje...

Vašek z Luneticu zrazil chodca: Šokujúce detaily z tragickej nehody!

14. mája bol člen českej kapely Lunetic účastníkom tragickej...

Nepríjemný šok pre Pročka: Reklamné pútače mu posprejovali nápisom…!

Bývalý zabávač bol odjakživa zvyknutý na tvrdú kritiku zo...

Vláda konečne schválila balík pomoci: Túto sumu dostanú rodiny!

Balík pomoci pre rodiny vyvolal v posledných dňoch ostré...