Naštvaný Fico písal do Bruselu: Toto však od europoslancov NEČAKAL!

Dátum:

Rozzúrený Robert Fico, ktorého obvinili vyšetrovatelia NAKA, a ktorý môže rovnako ako Robert Kaliňák skončiť vo väzbe, zvoláva tlačové besedy. Naposledy dokonca poslal list predstaviteľom európskych štátov, v ktorom hovorí o falšovaní podpisov na jeho obvinení. 

Šéfa Smeru obvinila NAKA z možného zneužitia právomoci verejného činiteľa, ohrozenia bankového a daňového tajomstva, ako aj zo založenia zločineckej skupiny. Rozzúrený Robert Fico okrem iného napísal do Bruselu list, v ktorom hovorí o falšovaní podpisov Úradom špeciálnej prokuratúry na obvinení. Na jeho slová zareagoval aj samotný vyšetrovateľ, ktorý Ficove slová vyvrátil.

Následne sa rozhodli podniknúť krok aj slovenskí europoslanci, ktorí rovnako napísali list. Ten adresovali vedeniu a členom Európskej komisie, o čom informoval na sociálnej sieti aj na svojom webe vedúci slovenskej europarlamentnej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec. Pod list sa podpísali 9 poslanci, vrátane Hojsíka, Šimečku či Nicholsonovej. V písomnosti zásadne odmietajú vyjadrenia Fica o spolitizovaní a falšovaní jeho obvinenia.

Bol to práve expremiér Fico, ktorý na Slovensku za svojich vlád obmedzoval nezávislosť inštitúcií a vytvoril systém privilegovaných ‚svojich ľudí‘, a kedy boli mnohé orgány zneužívané proti politickým súperom,“ uvádza v liste. Štefanec dodáva, že rovnosť pred zákonom platí aj pre Fica a Kaliňáka, pričom vyjadril dôveru v príslušné inštitúcie a naplnenie spravodlivosti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  FB/Ivan ŠTEFANEC, ivanstefanec.sk Foto:  FB/Robert Fico

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Ďalší moderátorský flek: Zábranská po Let’s Dance v novej relácii RTVS!

Televízia Markíza stavila v siedmom ročníku tanečnej šou Let's...

Z Let’s Dance do DENNEJ šou: Viktor Vincze získal ďalší lukratívny flek!

Televízia Markíza len prednedávnom ukončila prestížnu šou Let's Dance,...

Zomrel svedok z kauzy, v ktorej figurovala aj Plačková: OBESENÝ!

Koncom septembra uplynulého roka otriasla celou verejnosťou šokujúca kauza,...

Tragédia počas víkendu: Pri nehode zomrel bývalý futbalista († 48)!

Počas uplynulého víkendu došlo na západnom Slovensku k fatálnej...