Predseda vlády Igor Matovič v diskusnej relácii televizie TA3 V politike potvrdil, že dokument s novými opatreniami, ktorý do médií unikol pred pár dňami, je väčšinovo pravdivý a prakticky sa neodlišuje od neoficiálnej verzie. Včera potvrdila nočný zákaz vychádzania aj Anna Zemanová z SaS.

„Zásadným spôsobom už sprísňovať nemôžeme. Ten vírus je tak silný, ako sme my, ľudia, silní. Keby sme dodržiavali úplne základné opatrenia, ako sú rúška, odstupy a umývanie rúk, mali by sme tu menej prípadov,“ hodnotí Matovič aktuálnu situáciu.

„Dnes poobede by mala mimoriadne zasadnúť vláda, kde vyjadríme súhlas s názorom vedcov. Na základe toho niektoré uznesenia vlády prijmeme ešte dnes,“ pokračuje premiér, ktorý zároveň potvrdzuje, že opatrenia by mali platiť od marca.

Zároveň sa ale priznal, že aj on sám si niekoľkokrát zložil rúško, dokonca obvinil aj moderátora Norberta Dolinského, že rovnako nezodpovedný bol určite aj on a aj ostatní Slováci. ,,Niekedy sa tam správam ako slon v porceláne, ale som stále ten istý obyčajný človek,“ dodáva na záver relácie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto/Zdroj: TA3/ V politike