Igor Matovič vystúpil v nedeľnej markizáckej relácií Na telo a okrem iného padla reč aj na blížiace sa testovanie Slovákov. Premiér divákom priblížil, že v hre je aj nový spôsob testovania, ktorý nebude vykonávaný výterom z nosa.

Premiér SR prijal pozvanie do nedeľnej relácie televízie Markíza Na telo, kde zodpovedal verejnosti viaceré zaujímavé otázky. Reč prišla okrem iného aj na tému plošného testovania, ktoré zaujíma väčšinu obyvateľov. Kým doposiaľ sa nevedelo, či sa k ďalšiemu testovaniu vôbec pristúpi, podľa najnovších slov Igora Matoviča je to lepší variant ako úplný lockdown. Otvorene sa začína hovoriť aj o národnom očkovaní.

Uviedol, že by sme mali byť schopní pretestovať milióny obyvateľov ešte pred Vianocami. Matovič však priznal, že vzhľadom na chladné počasie, samozrejme, plošné testovanie vonku neprichádza do úvahy ako ani to, aby ľudia stáli v radoch hodinu či dve. Zároveň predstavil možnú alternatívu k výterom z nosa, ktorou by mohlo byť kloktanie. Túto metodiku s následným vyhodnotením by chcel presadiť aj na školách, kde by sa mohlo začať už 7. decembra formou prezenčnej výučby. Kým však predstaví oficiálny nový postup, chce mať premiér všetko dotiahnuté do konca.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Televízia Markíza/Na telo