Celé Slovensko momentálne bojuje s pandemických ochorením koronavírus, ktoré doslova zastavilo bežný život. Kým občanov aktuálne rozdeľuje na dva tábory nielen aktuálna vláda či celoplošné testovanie, inak tomu nie je ani v prípade očkovania.

Kým uplynulý týždeň bolo na Slovensku viac ako 50-tisíc aktívnych prípadov koronavírusu, štatistiky z posledných hodín potvrdili, že dnes je na území krajiny o 10-tisíc nakazených menej. Ani klesajúce čísla však neznamenajú žiadne víťazstvo, nakoľko denne pribúdajú stovky nových pacientov, ktorí hovoria o zásadných prejavoch ochorenia. Kým by v decembri malo dôjsť k ďalším trom kolám celoplošného testovania, do hry vstúpilo aj národné očkovanie voči Covid-19.

Vláda zabezpečila vzhľadom na vysoké čísla nakazených objednávku 2,44 milióna kusov vakcín s 90 %-nou účinnosťou, pričom tie by mali byť finálne dostupné začiatkom roka 2021. Igor Matovič považuje za dôležité najskôr zaočkovať zdravotníkov v prvej línii, avšak ešte predtým plánuje ďalšie masívne testovanie krajiny. K tomu má dôjsť ešte pred Vianocami práve z dôvodu, aby si občania mohli užiť pokojné sviatky so svojimi najbližšími.

[poll id=”201″]

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: FB/I.M.