Igor Matovič musel po tom, čo mal pozitívny výsledok z testovania na koronavírus, putovať do domácej karantény. Odtiaľ sa rozhodol napísať emotívny a úprimný status, ktorý venoval tentokrát zdravotnému personálu.

Igor Matovič musel pred pár dňami spolu s ďalšími politikmi putovať do domácej karantény po tom, čo mu vyšiel pozitívny výsledok pri testovaní na koronavírus. Premiér sa pochválil aj netradičným darčekom, ktorý dostal od kolegu, no najnovšie sa rozhodol vyjadriť emotívne slová na sociálnej sieti.

Hoci sa špekuluje o tom, že Matovič už čoskoro zo svojho kresla odíde a nahradí ho známy politik, on sa aktuálne zamýšľa nad celkom inou otázkou. V emotívnom statuse poslal dojímavý odkaz zdravotnému personálu, ktorý si podľa neho zaslúži ten najväčší obdiv a úctu obyvateľov.

Teraz sa roztrhne vrece s anketami Osobnosť roka 2020 … tak sa chcem pridať mojim názorom … pre mňa je OSOBNOSŤOU ROKA obyčajná zdravotná sestra, lekár či sanitár z prvej línie. Ľudia, ktorí dennodenne nasadzujú svoje zdravie a svoje životy v službe iným bez toho, aby si užívali svetlá reflektorov. Nikto iný si toto ocenenie nezaslúži viac. Nikto iný toľko neriskoval a nezachránil toľko životov. Naša vďaka im však nepomôže, ak si ich nebudeme vážiť … ukážme im, že nám na nich skutočne záleží … ukážme im to svojim postojom – prestaňme konečne merať rozmer pandémie len počtom zatvorených barov. Ukážme, že sme ľudia a nie bezcitní sociopati … ukážme, že nám aj na zdraví a živote cudzieho človeka záleží. To bude najväčšia kytica vďaky našim zdravotníkom,“ uviedol premiér.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Igor Matovic │ Foto: Facebook/Igor Matovic, YouTube/Denník N