Len pred niekoľkými hodinami vyplávala na povrch informácia, že vakcína Sputnik, ktorá dorazila z Ruska na Slovensko, nie je rovnaká ako ostatné používané v iných krajinách. Práve kvôli tejto vakcíne sa spustila najväčšia koaličná kríza a Matovič sa verejne pohádal s úradníkom Radoslavom Baťom, s ktorým sú po novom kolegovia. 

“Takto to skončí, keď sa niečo robí z večera do rána, len rýchlo, aby bola šou. Práca chvatná, málo platná,” poznamenal na margo ruskej vakcíny Richard Sulík. Matovič, ktorý sa stal po rekonštrukcii vlády ministrom financií, ale kvôli Sputniku poriadne vypenil. Na sociálnej sieti venoval nateraz neznámej osobe poriadne tvrdé slová: “Sputnikom dnes už vo veľkom očkujú vo viac ako 50 krajinách sveta… len na Slovensku si s ním naďalej niekto hrá svoju špinavú hru. Čo tam po ľuďoch, veď ide o geopolitiku!” naznačil expremiér, ktorý opäť pripomenul “exemplárnu popravu Mareka Krajčího” a aj svoju vlastnú.

Matovič však avizuje, že sa tak rýchlo nevzdá: “Rád by som vám napísal na rovinu, aké svinstvá je niekto schopný pre dosiahnutie tohto špinavého cieľa páchať. Teraz však na to čas nie je – zatiaľ budem mlčať, ako týždne doteraz a sústredím sa na podstatu – zabrániť tomu, aby sme o Sputnik definitívne prišli,” sľubuje. Len pred hodinou ohlásil, že cestuje do Moskvy, aby rokoval o dvoch miliónoch ruských vakcín.

Dnes sa v Moskve stretnem s Kirillom Dmitrievom, CEO Russian Direct Investment Fund (Ruský fond pre priame investície), pod ktorého priamo spadá výrobca vakcíny Sputnik V Gamaleya, a s ktorým som celý kontrakt na 2 milióny vakcín dohodol. Akékoľvek pokútne a systematické snahy zabrániť tomu, aby sa Sputnik V na Slovensku mohol používať, z hĺbky duše odsudzujem a urobím všetko preto, aby boli nakoniec neúspešné a milión ľudí sa Sputnikom V mohol na Slovensku konečne začať očkovať,” objasňuje svoj plán.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic │ Foto: YT/SME