Po demisiách štyroch ministrov za stranu SaS sa v posledných týždňoch čoraz viac špekulovalo, kto si zasadne na dôležité stoličky. Igor Matovič vzniknutú situáciu veľmi rád komentoval na sociálnej sieti, no zrejme si neuvedomil, že občania majú dosť rozumu, aby si vytvorili svoj vlastný názor.

Na politickej pôde sa v posledných dňoch rozoberali kandidáti, ktorí by mohli viesť štyri ministerstvá bez vedenia. Okamžite začali padať mená niekoľkých odborníkov, ktorí by mohli nahradiť Sulíka, Kolíkovú, či dokonca Korčoka. Veľký problém však nastal na poste ministra školstva, ktoré zostalo bez nástupcu.

Potvrdilo to aj najnovšie vymenovanie ministrov zo strany Čaputovej, pričom rezort školstva ostal prakticky neobsadený. Igor Matovič chcel celú situáciu vysvetliť na sociálnej sieti. Občanov upozornil, že nechcú urobiť unáhlené rozhodnutie. Následne položil otázku, pričom sa spýtal ľudí, či by radšej vybrali ,,fachmana“ zo školstva alebo vyučeného obuvníka s kariérou kaderníka, čím priamo narážal na Branislava Gröhlinga. ,,Kto by bola vaša voľba? Moja je jasná,“ napísal minister financií.

Jedna z komentujúcich dám sa rozhodla zareagovať na otázku predsedu strany OĽaNO. ,,Ak by ste sa mali rozhodnúť vy a mali by ste vo finále výberu fachmana v odbore financií alebo zákerného a pomstychtivého človeka, ktorý vôbec nerozumie financiám (čo aj sám deklaroval, že rodinné financie spravuje manželka, lebo on financiám nerozumie) a ešte aj opajcoval diplomovku- Kto by bola vaša voľba? Moja je jasná,“ odpálkovala ho odvážna Slovenka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic  |  Foto: FB/OĽaNO, Pixabay