Igor Matovič má okolo seba veľké množstvo spolupracovníkov, s ktorými je v nepretržitom kontakte. Tí to rozhodne nemajú ľahké vzhľadom na úprimnosť a prchkosť ministra financií. Jeden z nich stratil trpezlivosť a oficiálne podal výpoveď. Vo svojej funkcii nevydržal ani rok!

Matovičov tím sa minulý rok v septembri rozšíril o bývalého novinára Ladislava Bariaka, ktorý sa stal mediálnym poradcom ministra financií. Jeho úlohou bolo zlepšiť štýl a spôsob prejavu expremiéra. Išlo o veľkú výzvu, keďže šéf strany OĽaNO sa pred médiami často správa ako neriadená strela.

Fakt, že rodák z Trnavy je nepredvídateľný, priznal pred pár dňami aj jeho podriadený. Podľa slov Bariaka je politik viac komunikatívny a ochotný poskytovať médiám rozhovory, avšak má aj stránky, ktoré sú mu značne na škodu. ,,Bohužiaľ, ale nie vždy je táto zmena badateľná aj navonok, čo ma, samozrejme, mrzí,“ povedal nedávno pre PLUS 7 DNÍ.

Exnovinár si zrejme začal uvedomovať, že dostať pod kontrolu vyjadrenia šéfa rezortu vnútra je nemožné. Oficiálne tak končí ako Matovičov poradca, pričom prezradil, že jeho rozhodnutie odísť bolo ovplyvnené udalosťami uplynulých dní. Je viac ako jasné, že narážal na mediálne výstupy ministra pri obhajovaní balíka pomoci pre rodiny, pričom neustále útočil na svojho koaličného partnera.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk, dennikn  |  Foto: YT/POSTOJ TV, FB/Ladislav Bariak