Milan Mazurek zo strany ĽSNS zverejnil na sociálnej sieti pozvánku či skôr výzvu, aby sa ľudia zúčastnili protestnej prechádzky pred Prezidentským palácom. Krátko na to zverejnil video i predseda SNS Andrej Danko, no aj členovia strany Smer, ktorí uviedli, že sa pridajú.

Vláda oznámila predĺženie núdzového stavu o ďalších 45 dní, s ktorým nesúhlasí Richard Sulík. Zároveň sa chystá aj ďalšie kolo testovania, ktoré by zachytilo na Slovensku prípady nákazy koronavírusom. Dve známe farmaceutické firmy už pritom ohlásili vývoj novej účinnej vakcíny s dvojfázovým očkovaním, ktorú by začali distribuovať do krajín koncom roka. Práve vakcína by mohla byť záchranou, na ktorú čaká Igor Matovič, no aj profesor Vladimír Krčméry. Európska únia by pritom chcela objednať 300 miliónov vakcín pre členské krajiny. Nateraz však naďalej musia platiť opatrenia, ktoré šíreniu vírusu zabránia.

Poslanec Mazurek ale ohlásil na sociálnej sieti výzvu, aby sa ľudia pridali 17. novembra k protestnej „prechádzke za slobodu a demokraciu“: „Slovenský národ bol zradený všetkými orgánmi ustanovenými na ochranu svojich práv a slobôd. Prezidentka, Ústavný súd, Generálna prokuratúra, Verejná ochrankyňa práv aj Pellegriniho zbabelí oportunisti v parlamente… Tí všetci odmietli zastaviť Matoviča v jeho šialených, protizákonných a protiústavných činoch. Slovenský národ si preto opäť musí pomôcť sám. Musí ukázať, že si svoju slobodu váži a je ochotný za ňu bojovať!“ píše okrem iného v statuse.

Následne sa na sociálnej sieti prihlásil o slovo aj predseda SNS Andrej Danko: „Nebite nás už nikdy. 17.11. prídeme na Hodžovo námestie. Slovenská národná strana,“ napísal v statuse. Vo videu zároveň dodal, že vidí paralelu medzi Arménskom a Slovenskom. Video, v ktorom vystupujú všetci známi členovia strany, zverejnil aj Smer. Rovnako dodal, že sa zúčastní protestnej prechádzky, hoci sa nevie, ktorej presne. Jednu totiž organizuje ĽSNS a jednu Ultras Slovan. Internetom sa taktiež šíri petícia za odstúpenie Matoviča, ktorú zverejnil bývalý minister.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Robert Fico, Milan Mazurek, Andrej Danko – predseda SNS