Slovensko pomáha východným susedom počas vojenskej invázie nielen humanitárnou pomocou. Ukrajine sme presunuli protivzdušnú obranu S 300 a rovnako sme schválili pomoc vojenským materiálom vo výške 2 miliónov eur. Najnovšie minister obrany potvrdil ďalšiu novinku. 

Veľké emócie a protichodné názory vzbudil na Slovensku prevoz protivzdušnej obrany S 300 na Ukrajinu, hoci sme následne dostali modernejšiu verziu zo západu v podobe obrany Patriot. Taktiež sme okrem humanitárnej pomoci pre viac ako 300-tisíc vojnových utečencov, ktorí prešli našimi hranicami, poslali na Ukrajinu aj tím vyšetrovateľov, ktorí pomôžu v odhaľovaní vojnových zločinov.

Najnovšie ohlásila slovenská vláda schválenie vojnovej pomoci v hodnote dvoch miliónov eur, pričom Slovensko si môže spätne požiadať o 130 miliónov. Minister obrany Jaroslav Naď len pred malou chvíľou potvrdil, že Ukrajina s nami môže rátať aj pri oprave poškodených vojnových vozidiel: “Veľmi ma teší, že štátna akciová spoločnosť Konštrukta Defence začína opravovať a modernizovať ukrajinskú bojovú techniku. V prvej objednávke hovoríme o desiatkach kusov obrnených vozidiel BRDM-2. Stojíme pri Ukrajine,” dodal politik.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: │ Foto:  FB/Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO