Viac ako 700-tisíc žiakov sa momentálne vzdeláva dištančnou formou výučby, čo prekáža hlavne ministrovi školstva Branislavovi Gröhlingovi. Intenzívne pracuje na návrate detí do škôl, pričom musí zohľadniť prísne pandemické opatrenia.

Aj napriek tomu, že premiér oznámil návrat detí do škôl až po vianočných sviatkoch, minister školstva s týmto vyjadrením zásadne nesúhlasil. Trval na tom, že brány škôl sa otvoria 30. novembra, no plán sa nestretol s nadšením odbornej verejnosti.

Pred týždňom však došlo k dohode a Ústredný krízový štáb rozhodol o návrate detí do škôl už v utorok (8. decembra). Branislav Gröhling vypracoval detailný plán spojený so vzdelávaním žiakov i študentov s dodržiavaním pandemických opatrení na schválenie.

Došlo však k nečakanému zvratu, keďže stretnutie krízového štábu bolo v pondelok (30. novembra) oficiálne zrušené.  Dôvodom mala byť voľba generálneho prokurátora, keďže zasadnutie sa malo konať v čase, kedy sa koaliční partneri stretli vo vile Borisa Kollára.

Člen strany Sas neskrýval rozhorčenie, keďže na pláne pracoval so zástupcami samospráv, súkromnými zriaďovateľmi škôl, zástupcami školských organizácií i odborníkmi na zdravotníctvo. ,,Prečo sa zrušil dnešný krízový štáb, sa budem dopytovať ministerstva vnútra. Faktom však je, že každým jedným dňom odkladu sa znižuje šanca na realizáciu, a teda aj šanca na návrat detí do škôl do Vianoc,“ uviedol Gröhling pre cas.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: FB/Na telo s Michalom Kovačičom, Branislav Gröhling-Vzdelanie je budúcnosť krajiny, minv.sk