Nákup testov na celoplošné testovanie ZRUŠENÉ: Vyjadrenie Sulíka!

Dátum:

Plošné testovanie, pôvodne plánované na predvianočné obdobie, postavilo zo stoličiek celú koalíciu, pričom premiér Igor Matovič dodnes nedokáže prekusnúť svoj „prehratý súboj“, v dôsledku ktorého sa musel uchýliť k lockdownu. Kým sa lídri vlády navzájom osočujú a verejne preplachujú špinavé prádlo na sociálnych sieťach, národ slovenský sa prizerá a nevie, čo prinesie nový zajtrajšok.

Premiér Igor Matovič vedie otvorený boj s ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom. Ten mal k začiatku decembra obstarať antigénové testy potrebné k trom predvianočným plošným testovaniam, avšak nestalo sa. Sulík ich kvôli zadaniu, zákonom a dodržiavaniu právoplaných lehôt nedokázal nakúpiť včas, a tak Matovič pripisuje zásluhy vyhlásenia lockdownu v krajine práve jemu či prezidentke.

Sulík sa však niekoľkokrát vyjadril k dátumu, ku ktorému budú anitgénové testy k dispozícií. 7. január mal priniesť pokoj do duše pozitívne testovanému premiérovi, no podľa najnovších informácií sa tak nestane! „AKO SME PREDPOVEDALI: NÁKUP RÝCHLOTESTOV SA NEVYDARIL. Už pri prečítaní chabého zadania na nákup Covid testov pred 10 dňami sme napísali, že je málo pravdepodobné, aby ich niekto aj splnil,“ potvrdilo Transparency International Slovensko.

Minister hospodárstva Richard Sulík vyjadrenie dosvedčuje, avšak zároveň dodáva, že nákup testov prebehne za iných okolností. „Uvedomujem si, že Slovensko testy potrebuje, preto na ministerstve pristúpime k priamemu rokovaciemu konaniu, aby sme testy mali k sľúbenému termínu – 7. januáru,“ informuje na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Richard Sulik, Transparency International Slovensko | Foto: FB/Igor Matovic, Richard Sulik

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Matovič chce regulovať politické diskusie: Ostrý odkaz od Dibákovej!

Igor Matovič plánuje zasiahnuť do fungovania politických diskusií, pričom...

Slovenská športová hviezda sa vydala: Bola z nej PREKRÁSNA nevesta!

Úspešná hviezda domácej športovej scény prežila uplynulý víkend jeden...

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...