Bývalý šéf podsvetia Mikuláš Černák je uväznený za mrežami od roku 1997, pričom sa nachádza v jednej z najprísnejšie strážených väzníc na Slovensku nachádzajúcej sa v Leopoldove. Má tak dostatok času na preštudovanie si všetkých zákonov, ktoré sa týkajú jeho trestnej činnosti.

Boss bossov bol zatknutý 17. decembra 1997 za sériu vrážd, v dôsledku čoho si momentálne odpykáva výnimočný trest odňatia slobody na doživotie. Nie je žiadnym tajomstvom, že sa párkrát pokúsil dostať na slobodu, no jeho žiadosti boli zamietnuté.

Podľa nášho trestného zákona má však už o pár týždňov reálnu šancu zbaviť sa mreží, ktoré ho obkolesujú desiatky rokov. Aj napriek tomu, že bol Mikuláš Černák odsúdený na doživotie, po odsedení si 25-ročného trestu môže požiadať o podmienečné prepustenie.

Je pravdou, že 55-ročný väzeň bol na prelome 2002 a 2003 štyri mesiace na slobode. Chcel sa vyhnúť opätovnému zatknutiu útekom do zahraničia, no špeciálna zásahová jednotka ho napokon chytila v Prahe. Pri jeho zadržaní sa vtedy na verejnosť dostala šokujúca informácia, keďže sa mal bývalý mafián prevážať vo vozidle policajného dôstojníka kriminálnej služby.

Práve tieto mesiace mu môžu skomplikovať snahu odísť z väzenia ako podmienečne prepustený. Stále však ostáva faktom, že už o pár týždňov môže pracovať na oficiálnej žiadosti. Zdá sa, že ani samotný Černák sa túžby po slobode nevzdal, keďže sa momentálne rekonštruuje dom v obci Telgárt, v ktorom vyrastal. ,,Len pred pár týždňami začali s rekonštrukciou a už v dome býva Černákova mama. Čaká ho. V decembri Mikiho pustia,“ oznámili domáci pre týždenník Plus 7 dní, ktorí ho veľmi dobre poznajú.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dnes24.sk, plus7dni.pluska.sk |  Foto: TV Markíza, YT/SME