Igor Matovič sa po niekoľkých mesiacoch opäť postavil za rečnícky pult v parlamente, kde si poriadne vybil zlosť a nešetril ani vážnymi obvineniami. Jeho vystúpenie v pléne má svoju dohru, v dôsledku čoho sa má pripravovať revolučný zákon z dielne strany Hlas-SD.

Roman Mikulec už po siedmykrát čelí odvolávaniu z funkcie ministra vnútra. Medzi poslancami, ktorí sa vyjadrili k návrhu, sa o slovo prihlásil aj člen vlády Igor Matovič. Cieľom bolo zastať sa jeho kolegu, no už po pár sekundách vystúpenia všetku svoju pozornosť zamieril na šéfov strán Smer-SD a Hlas-SD.

Matovič ich označil za vrahov, mafiánov a zlodejov, ktorí rozkrádali verejné financie. Napokon smerákom, ktorí prejavili svoj nesúhlas odporučil, aby radšej držali hubu. Namiesto obhajoby šéfa rezortu vnútra svoj čas v parlamente radšej venoval urážkam na adresu dlhoročných nepriateľov.

Prejav ministra financií však podnietil Petra Pellegriniho uvažovať o výrazných zmenách zákona. Médiám oznámil, že členovia jeho strany chcú zmeniť Ústavu SR, aby bolo možné vyhlásiť predčasné voľby. Predseda strany Hlas-SD by zároveň chcel prijať zákon o psychiatrickom vyšetrení ministrov. ,,Matovičovo vystúpenie v parlamente si priam pýta prijatie zákona o psychiatrickom vyšetrení ministrov. Hlas-SD takýto návrh okamžite podporí,“ vyhlásil bývalý smerák, ktorý pochybuje o mentálnom zdraví Matoviča.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/Peter Pellegrini  |  Foto: YT/HNtelevízia, Peter Pellegrini, Braňo Závodský Naživo